До уваги громадян, які користуються субсидією!

21-09-2017

З 19.08.2017 р. набрали чинності зміни, внесені Постановою КМУ від 18.08.2017 р. №609 до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 р. №848 (в редакції ПКМУ від 22.09.1997 р. №1050 із змінами та доповненнями).
1. Згідно з п. 6 Положення субсидія не може призначатися одночасно за місцем реєстрації особи та місцем її фактичного проживання.
У разі смерті особи, якій було призначено субсидію на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, така субсидія виплачується одній з осіб, з урахуванням яких було призначено субсидію, за заявою такої особи.
2. Згідно з п. 12 Положення субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається, виходячи із середньомісячного сукупного доходу осіб, зазначених у пункті 7 цього Положення, за два квартали, що передують місяцю, що передує місяцю, з якого призначається субсидія, а субсидія на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива – виходячи з розміру доходу за попередній календарний рік.
Під час здійснення розрахунку субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг на наступний період у травні для домогосподарств, які отримували субсидію у попередньому періоді, враховуються доходи за третій-четвертий квартали попереднього року.
Розрахунок субсидії на опалювальний сезон у жовтні здійснюється на підставі доходів за перший-другий квартали поточного року.
У разі, коли на момент звернення за призначенням субсидії особа є непрацюючим пенсіонером, який декларує відсутність в останньому місяці періоду, за який враховуються доходи, інших доходів, крім пенсії, до її середньомісячного сукупного доходу враховується розмір пенсії за такий місяць.
3. Згідно з п. 14 Положення у разі отримання інформації про прострочену понад два місяці заборгованість з оплати послуг, загальна сума якої перевищує двадцять неоподаткованих мінімумів доходів громадян, субсидія на наступний строк не призначається.
Якщо протягом двох місяців з дати інформування про непризначення субсидії на наступний строк громадянин документально підтвердив сплату заборгованості або укладення договору про її реструктуризацію, субсидія призначається з дати закінчення дії попередньої субсидії, в іншому випадку – з місяця, в якому громадянин документально підтвердив сплату заборгованості або укладення договору. Зазначений строк може бути продовжений на підставі рішення комісії з призначення соціальних допомог, за наявності поважних причин.
Згідно з п. 15 Положення у разі смерті особи, якій було призначено субсидію для відшкодування витрат на оплату послуг з газо-, електропостачання для індивідуального опалення, частина невикористаної суми субсидії виплачується одній із осіб, з урахуванням яких було призначено субсидію, за заявою такої особи.
Щодо соціальних нормативів користування житлово-
комунальними послугами:
Згідно з п. 3 Постанови КМУ від 06.08.2014 р. №409 «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування» для користування послугами з газопостачання встановлені такі соціальні нормативи:
– за наявності газової плити та централізованого гарячого водопостачання – 3,3 куб. м на одну особу на місяць;
– за наявності газової плити в разі відсутності централізованого гарячого водопостачання та газового водонагрівача – 5,4 куб. м на одну особу на місяць;
– за наявності газової плити та газового водонагрівача – 10,5 куб. м.

УПтаСЗН міської ради