ФСС України у Луганській області інформує: Підсумки роботи за 9 місяців 2018 року Сєвєродонецького міського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області

21-11-2018

Сєвєродонецьке міське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області (далі – відділення) на місцевому рівні здійснює реалізацію державної політики у сферах соціального страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності.

Станом на 01 жовтня 2018 року на обліку у відділенні перебуває 8723 страхувальники, в тому числі: 3452 юридичні особи та 5271 фізична особа. Відділенням обслуговується 1806 потерпілих (членів їх сімей), із них 1596 – внутрішньо переміщені особи.

Протягом 9 місяців 2018 року відділенням проведено:

- страхові виплати потерпілим на виробництві та членам їх сімей у сумі 40748,1 тис. грн, у тому числі: одноразову допомогу в разі стійкої втрати працездатності – 105,70 тис. грн, одноразову допомогу в разі втрати годувальника – 202,1 тис. грн, щомісячні страхові виплати потерпілим та виплати в разі втрати годувальника – 40203,3 тис. грн, інші види допомоги – 237,0 тис. грн;

- фінансування матеріального забезпечення 7178 застрахованим особам на суму 32789,17 тис. грн, у тому числі по тимчасовій непрацездатності – 22388,56 тис. грн, по вагітності та пологах – 10314,51 тис. грн, допомога на поховання – 86,1 тис. гривень.

Враховуючи, що з 01 жовтня 2018 року набув чинності Порядок фінансування страхувальників для надання матеріального забезпечення застрахованим особам у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та окремих виплат потерпілим на виробництві за рахунок коштів Фонду соціального страхування України, затверджений постановою правління Фонду соціального страхування України від 19.07.2018 № 12, додана можливість прийняття від страхувальників заяв-розрахунків в електронному вигляді. Відділенням розпочато роботу зі страхувальниками щодо укладання договорів про подання електронних документів до Фонду соціального страхування України. На сьогодні укладено вже 113 договорів.

За 9 місяців 2018 року медико-соціальні послуги отримали 54 потерпілі внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання  (далі – потерпілі) на загальну суму 733,155  тис. грн, у тому числі:

- проліковано у стаціонарах лікувально-профілактичних закладів 14  потерпілих – 158,965 тис. грн;

- забезпечено виробами медичного призначення та лікарськими засобами 20 потерпілих – 116,511 тис. грн;

- укладено 6 тристоронніх договорів про відшкодування витрат за надані послуги санаторно-курортним закладам за вибором потерпілих із санаторно-курортними закладами України та потерпілими на загальну суму 71,736 тис. грн;

- забезпечено протезно-ортопедичними виробами, технічними та іншими засобами реабілітації 4 потерпілих – 13,692 тис. грн;

- виплачена компенсація на забезпечення доглядами (спеціальним медичним, постійним стороннім та побутовим обслуговуванням) 9 потерпілим – 352,55 тис. грн;

- виплачена грошова компенсація на бензин, ремонт, технічне обслуговування автомобілів 8 потерпілим – 2,768 тис. грн;

- інші витрати, пов’язані з наданням медико-соціальних послуг потерпілим, – 16,933 тис. гривень.

За 9 місяців 2018 року укладено 39 договорів на відшкодування витрат за надані послуги із реабілітаційного лікування за вибором застрахованої особи на суму 536,280 тис. гривень.

Страховим експертом з охорони праці станом на 01 жовтня 2018 року взято участь у 18 розслідуваннях нещасних випадків на виробництві.

Сєвєродонецьке міське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області повною мірою виконує свої обов’язки і фінансує всі виплати, передбачені законодавством та рішеннями Кабінету Міністрів України щодо підвищення соціальних стандартів.

З метою плідної співпраці з юридичними особами, фізичними особами-підприємцями, задля надання практичної допомоги відділення запрошує страхувальників 28 листопада 2018 року о 14:00 на семінар-навчання з питань призначення, нарахування та виплати матеріального забезпечення застрахованим особам та з інших питань соціального страхування. Семінар відбудеться за адресою: м. Сєвєродонецьк, проспект Центральний, 17.

Є. Пушкарьов, начальник Сєвєродонецького міського відділення