ФСС України у Луганській області інформує про нові підходи щодо обслуговування страхувальників

11-09-2018

Сєвєродонецьке міське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області інформує про нові підходи щодо обслуговування страхувальників.

19 липня 2018 року правлінням Фонду соціального страхування України були затверджені:

- Порядок фінансування страхувальників для надання матеріального забезпечення застрахованим особам у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та окремих виплат потерпілим на виробництві за рахунок коштів Фонду соціального страхування України (постанова від 19.07.2018 №12) набуває чинності 01 жовтня 2018 року;

- Положення про комісію (уповноваженого) із страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності (постанова від 19.07.2018 №13), яка набула чинності 27 липня 2018 року.

Затверджена нова форма заяви-розрахунку, за якою з 01 жовтня 2018 року необхідно подавати на фінансування потребу для надання матеріального забезпечення. Встановлено строк надання страхувальником заяви-розрахунку до робочих органів виконавчої дирекції Фонду (не пізніше 5 робочих днів з дати прийняття рішення комісією (уповноваженим) із соціального страхування підприємства про призначення матеріального забезпечення).

З метою упередження можливих помилок при визначенні страхувальниками розміру допомоги робочі органи Фонду до прийняття рішення про проведення фінансування будуть здійснювати попередній контроль правильності нарахування виплат та надавати рекомендації страхувальнику щодо усунення виявлених помилок. Перевірки будуть проводитись за допомогою звірки даних, наведених страхувальником у заявах-розрахунках, та відомостей, що містяться у Державному реєстрі загальнообов’язкового державного соціального страхування, даних про сплату ЄСВ.

При виявленні помилок та/або недостовірних відомостей заява-розрахунок повертається страхувальнику з рекомендаціями щодо їх усунення.

Також запроваджена система оперативного інформування про здійснення виплат застрахованим особам шляхом надання страхувальниками повідомлень робочим органам виконавчої дирекції Фонду соціального страхування, що має на меті зменшити ризик можливих затримок при компенсації застрахованим особам втраченого заробітку за період хвороби (оплата за листками непрацездатності), виплаті допомоги по вагітності та пологах, здійсненні страхових виплат потерпілим на виробництві.

Зазначені постанови правління Фонду та затверджені форми розміщені на офіційному сайті Фонду соціального страхування України ]]>http://www.fssu.gov.ua]]> у розділу «Нормативно-правова база» «Постанови правління Фонду 2018». Детальнішу інформацію щодо застосування норм чинного законодавства стосовно соціального страхування можна отримати у Сєвєродонецькому міському відділенні управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області за адресою: м.Сєвєродонецьк, пр-т. Центральний 17, 4-й поверх, кім. 413, 414.

Є. Пушкарьов, начальник Сєвєродонецького міського відділення