Сєвєродонецьке вище професійне училище №92

14-09-2016

 

Адреса: м. Сєвєродонецьк, вул. Новикова, 6, тел. 2-76-91, факс 2-77-12
Директор - Ліщишин Микола Володимирович, тел. 2-76-91

Історія навчального закладу

Професійно-технічне училище №92 було створено на прохання міської влади в 1965 році  (наказ Державного комітету Ради Міністрів в УРСР по професійно-технічній освіті від 16.08.1965 р.) на базі училища №53.

У новоствореному училищі першими майстрами виробничого навчання та викладачами спецдисциплін були: Черняк Н.А., Циганок О.Г., Токмакова О.Ф., Ларікова Р.Г., Сівовол М.Т., Вориханов М.О., Ковальова Л.П., Квасова М.Т., Соболєва М.Г. Посаду першого директора обіймав Іщенко Петро Іванович.

1 вересня 1965 року учні стали обживати двоповерхову будівлю, яка раніше була гуртожитком. Після реконструкції з'явилися учбові класи, кухня-лабораторія, спортзала та буфет. Учні навчалися в 2 зміни, бо загальна кількість учнів сягала 620 чоловік. Невдовзі відкрилося вечірнє відділення, де навчалися всі, хто мріяв про професію продавця, кухаря, кондитера.Середню освіту учні отримували у вечірній школі. Учні, які приїздили з інших міст, мешкали в приватному секторі м.Сєвєродонецька. Тільки в 1973 році для учнів ТУ №92 було виділено приміщення для гуртожитку по вул. Леніна, 41б. У цей час очолювала училище Сказатна Зінаїда Михайлівна. Стало традицією проходити учнями училища виробничу практику на базах відпочинку на Чорному та Азовському морях.

На базі кулінарно-торгового училища проходили республіканські, обласні, міські конкурси майстерності. Так майстер виробничого навчання Бабак С.І. завоювала право на обслуговування гостей „Олімпіади - 80" у місті Москва. Молодий майстер Соловйова Л.О. за участь у конкурсах була нагороджена поїздкою до Чехії. Наше училище вже знали в багатьох куточках України.

У 1987 році директоруПТУ №92 Лотареву Івану Семеновичу будівельники вручили символічний ключ від нового типового комплексу, куди входили: два корпуси загальною площею 6419,2 кв.м, у тому числі для навчальних цілей - 5819,7 кв. м та гуртожиток, загальною площею 3592 кв. м для проживання 500 чоловік. Гуртожиток має всі умови для комфортного проживання, тут знаходяться кімнати на 2-3 чоловіки, кімнати для приготування їжі, кімнати для самопідготовки, „Червоний куточок" для проведення вечорів, дискотек, спортивна зала, кабінет медсестри, маніпуляційна кімната, ізолятор та стоматологічний кабінет.

У головному корпусі розміщені адміністративно-господарські приміщення, учбові класи, кухня-лабораторія, музей, кав'ярня. В другому - актова та спортивна зали, бібліотека, їдальня, учбові класи для продавців продовольчих товарів, для продавців непродовольчих товарів, для кухарів та кондитерів. Для проведення уроків з теоретичного навчання обладнано 20 кабінетів. Для проведення уроків з виробничого навчання училище має 2 майстерні, площею 1948 кв. м , кухню-лабораторію площею 90 кв. м, учбовий магазин площею 56 кв. м.
В учбово-промисловий комплекс входить навчальний виробничо-торгівельний комплекс в окремому двоповерховому приміщенні загальною площею 1050 кв. м.

До складу комплексу входять:

  • їдальня;
  • учбовий магазин;
  • навчальні майстерні і кабінет охорони праці;
  • кафетерій;
  • кондитерський цех.

У навчальному магазині учні займаються організацією продажу продовольчих товарів, вивчають технологію продажу окремих видів товару, набувають навичок культури обслуговування та розрахунків з покупцями сучасними методами на сучасному торговельному обладнанні.

Кондитерський цех займається виробництвом та реалізацією кондитерських виробів високої якості, власної продукції, а також організацією виставок-продажів.

У навчальній майстерні учні проходять виробничу практику, де оволодівають первинними навичками виготовлення різноманітних блюд.

У навчальній їдальні загальною площею 540 кв. м місткістю 120 місць проводяться виставки кулінарних виробів, ярмарки, конкурси профмайстерності, конференції, а також реалізація обідів для населення та обслуговування заходів. Організовано харчування учнів та співробітників.

До складу навчального комплексу входить кафетерій. Тут учні оволодівають сучасними формами обслуговування, вивчають організацію робочого місця бармена та офіціанта, займаються обслуговуванням тематичних вечорів, банкетів, свят, ділових зустрічей.

Перспективи розвитку навчального виробничо-торговельного комплексу:

  • Підготовка висококваліфікованих, конкурентоспроможних, мобільних фахівців для підприємств торгівлі та громадського харчування.
  • Збільшення та розвиток власної продукції та її реалізація з метою одержання прибутку.
  • Пошук нових ринків попиту власної продукції.
  • Модернізація торгового та технологічного обладнання.
  • Проведення сумісних заходів з учнями шкіл з метою профорієнтації.

В училищі працює бібліотека з читальним залом, розрахованим на 68 посадочних місць, книжковий фонд складає понад 35 тис. примірники книг.

З 1 липня 2001 року Сєвєродонецьке професійне училище №92 реорганізоване у вище професійне училище №92 м. Сєвєродонецька, що затверджено наказом Міністерства освіти і науки України (№386 від 17.05.2001 р.).

Після навчального процесу учні займаються в безкоштовних гуртках (хор, вокальний ансамбль, вокально-інструментальний ансамбль, народні танці, сучасні танці) та спортивних секціях (футбол, волейбол, баскетбол, настільний теніс, аеробіка). Також працює декілька гуртків технічної творчості, роботи цих гуртків були представлені на регіональних, обласних та міських виставках, а також у музеї училища.

Учні училища неодноразово посідали перші, другі та треті місця на регіональних та обласних олімпіадах, конкурсах майстерності та конкурсах художньої самодіяльності.

ВПУ №92 дуже пишається своїми талановитими учнями, які приносять славу нашому училищу, але золотий фонд - це майстри виробничого навчання і викладачі училища, які неодноразово доводили свою майстерність на різних конкурсах республіканського та обласного рівнів. Наприклад, у конкурсі „Майстер року" перші місця посіли Соловйова Л.О., Лєбєдева Л.С., Карпенко Г.О.; у конкурсі „Вчитель року" призові місця посіли Корєшкова Н.Н., Граневська В.М., Деркач В.В., Кулачко О.В., Сагайдак Л.В., Татарнікова В.А; у конкурсі „Класний керівник року" призове місце посіла Корєшкова Н.Н. З випускників нашого училища різних років виросли справжні майстри виробничого навчання та викладачі: Черняк Н.А., Соловйова Л.О., Бабак С.І., Карпенко Г.О., Троцька Г.О., Ревенко З.В.

 
Напрямки освіти ВПУ № 92:

  • громадське харчування;
  • торгівля.

У ВПУ №92 навчаються учні з таких спеціальностей:

  • Кухар, кондитер
  • Продавець продовольчих товарів, продавець непродовольчих товарів
  • Майстер ресторанного обслуговування
  • „Технологія харчування” на базі професії „Кухар, кондитер”
  • „Товарознавство та комерційна діяльність” на базі професії „Продавець продовольчих товарів, продавець непродовольчих товарів”

На базі нашого училища працює школа молодого майстра. За час існування училища підготовлено понад 40000 робітників, які працюють на різних підприємствах громадського харчування і торгівлі нашої країни і за її межами.

Спеціалістів високого класу готують кваліфіковані педагогічні працівники, які мають обласні та республіканські нагороди.

 

Прийом документів до училища з 15 травня по 1 вересня.