Міст між Сєвєродонецьком та Лисичанськом відкрито

09-12-2016

6 грудня відбулося урочисте відкриття автодорожнього мосту між Сєвєродонецьком та Лисичанськом через річку Сіверський Донець.

Влітку 2014-го року міст підірвали незаконні збройні угрупуванн, які відступали з Сєвєродонецька під натиском українських військових.  Цей об’єкт інфраструктури дуже важливий для регіону: він є найкоротшим шляхом між Сєвєродонецьком та Лисичанськом, а також веде до залізничного вокзалу. Ремонтувати міст почали в грудні 2015-го. На відновлення об’єкту 1,4 млн. євро виділив Європейський Союз. 100 тисяч євро виділили з міського бюджету. Після року робіт 6 грудня відбулося урочисте введення об’єкта в експлуатацію.

В заході приймало участь керівництво органів місцевого самоврядування Сєвєродонецька та Лисичанська, представники Європейського Союзу, а також громадськість міст.

З вітальним словом до присутніх звернувся політичний радник Представництва Європейського Союзу в Україні Піт Блонде. «Сьогодні ми відкриваємо цей міст та святкуємо проект відкриття моста, який з’єднує людей. ЄС є тією стороною, яка підтримує Україну, сказав Піт Блонде. – Ми не забуваємо про події, які відбулися влітку 2014-го року... Сподіваємося, що цей міст, це співробітництво буде своєрідним символом, який єднає ЄС та Україну».

«Ті кошти, ту технічну та організаційну допомогу, яку ми отримали, неможливо оцінити. Дякую Європейському Союзу за підтримку», - сказав під час заходу Сєвєродонецький міський голова Валентин Казаков.

Під час заходу керівництво органів місцевого самоврядування Сєвєродонецька нагородило працівників будівельних організацій, що приймали найактивнішу участь у відновлюваних роботах.

Після перерізання червоної стрічки першими випробували міст сєвєродончани та лисичани, які з великим українським прапором перейшли з одного берега Сіверського Донця на інший, після чого автомобільний рух офіційно було запущено.

"СВ"