Ви тут:

Щодо підготовки енергетичних господарств до роботи в осінньо-зимовий період 2017-2018 років

Категорія: 
12-06-2017

ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЛИСТ

Для організації належної та своєчасної підготовки енергетичного господарства підприємств, установ та організацій до роботи в осінньо-зимовий період 2017-2018 рр. інспекція Держенергонагляду вважає за необхідне звернути Вашу увагу, що тільки своєчасно розпочата та організаційно забезпечена робота може гарантувати його стале функціонування в зимовий період.

Експлуатація енергетичних установок споживачів електричної та теплової енергії має бути організована у відповідності з вимогами чинних нормативних документів, при цьому роботи з підготовки енергетичних господарства до осінньо-зимового періоду мають особливу важливість. Тому інспекція  Держенергонагляду рекомендує при підготовці відповідних заходів врахувати та забезпечити до початку осінньо-зимового періоду виконання таких основних робіт:

  • постачання палива у відповідності до технологічних потреб, створення його нормативних запасів;
  • приведення схем електропостачання до нормального режиму роботи, передбаченого проектними рішеннями;
  • укомплектування аварійного запасу обладнання, запасних частин та матеріалів, інструментом, знаряддям, засобами захисту, теплим спецодягом;
  • підготовку машин та механізмів до робіт в умовах понижених температур;
  • ремонтів обладнання електроустановок, устаткування теплових установок та мереж у необхідних обсягах;
  • випробування та налагодження обладнання електроустановок, устаткування теплових установок та мереж в необхідних обсягах;
  • промивання устаткування та трубопроводів теплових мереж, центральних теплових пунктів систем теплопостачання;
  • розроблення експлуатаційних режимів роботи систем теплопостачання, а також заходів з їх забезпечення;
  • перевірку пристроїв релейного захисту та автоматики;
  • перевірку технічного стану теплових пунктів, елеваторних вузлів, насосних агрегатів, водопідігрівачів, вузлів обліку теплової енергії, контрольно-вимірювальних пристроїв та автома-тики;
  • гідропневматичну, а у разі необхідності - хімічну промивку внутрішньобудинкових мереж;
  • теплоізоляції споруд, інженерних об'єктів та під'їздів житлових будинків до вимог нормативної та проектної документації, що повинно забезпечити належний тепловий опір огороджувальних конструкцій, вікон, дверей в опалювальний сезон;
  • перевірку захисту засобів обліку електричної та теплової енергії до роботи в умовах низьких температур;
  • протиаварійних тренувань з відповідним персоналом;
  • комплектації робочих місць персоналу оперативною та технічною документацією;
  • організацію введення в дію протиаварійних заходів у разі введення в дію графіків аварійних відключень та (або) обмежень споживання електричної енергії та потужності;
  • складання або перегляд, у разі необхідності, Актів аварійної, екологічної та технологічної броні електропостачання;
  • перегляд та внесення, за необхідності, змін до договорів на енергопостачання, а також перевірку відповідності вимог Положення про оперативну взаємодію з місцевою енергопостачальною організацією.

Впровадити наказом по підприємству «Інструкцію про розслідування і облік технологічних порушень на об'єктах електроенергетики і в об'єднаній енергетичній системі України», затверджену наказом Міністерства палива та енергетики України від 09.06.2005 р. № 255 (у редакції наказу Міністерства палива та енергетики України від 29.12.2008 р. №668) та зареєстровану у Міністерстві юстиції України 10.03.2009 р. за №208/16224 (для теплопостачальних організацій), «Інструкцію з обліку та розслідування технологічних порушень в роботі енергетичного господарства споживачів», затверджену наказом Мінпаливенерго України від 04.08.2006 р. №270, зареєстровану в Міністерстві юстиції України 22.08.2006 р. за № 993/12867 (для споживачів),  в залежності від енергетичного устаткування.

На кожному підприємстві, установі та організації, виходячи з місцевих умов, повинні бути розроблені та введені в дію конкретні організаційні та технічні заходи (далі – Заходи), які в обов'язковому порядку повинні включати наведені вище роботи з конкретизацією обладнання, термінів виконання та осіб, відповідальних за їх виконання.

Нагадування:

Відповідно до вимог Правил підготовки теплових господарств до опалювального періоду (далі – ППТГ до ОП), затверджених спільним наказом Міністерства палива та енергетики України і Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 10.12.2008 р. №620/378, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України від 31.12.2008 р. за №1310/16001, підприємства, установи та організації зобов’язані надати Заходи та копії розпорядчих документів, якими ці заходи вводяться в дію, на адресу Сєверодонецького відділення інспекції  Держенергонагляду  в  Луганській  області  до  15 червня 2017 року.

За підсумками проведеної роботи з підготовки теплового господарства до опалювального періоду на підприємстві, установі та організації створюється комісія за участю представника Сєверодонецького відділення інспекції Держенергонагляду в Луганській області, яка здійснює перевірку готовності теплових господарств до роботи в опалювальний період у термін не пізніше 25 вересня 2017 року, та за результатами якої складає акти готовності енергетичного господарства до опалювального сезону за формами, наведеними в додатках №№1, 3 та 4 до ППТГ до ОП.

Окремо надаємо Вам основні умови, щодо підписання акту стану готовності теплового господарства в опалювальний період (додаток №1).

З приводу питань, які виникають в процесі підготовки до роботи в осінньо-зимовий період, Ви можете звертатись до Сєвєродонецького відділення інспекції Держенергонагляду у Луганській області.

 

Начальник Сєвєродонецького відділення

інспекції Держенергонагляду в Луганській області  О.Є. Дерід

 

Додаток №1

до інформаційного листа

Основні умови щодо підписання акту стану готовності

теплового господарства в опалювальний період.

(Відповідно до Правил підготовки теплових господарств до опалювального періоду,

затверджених Міністерством палива та енергетики України і Міністерством з питань

житлово-комунального господарства України від 10.12.2008 р. №620/378

(далі – ППТГ до ОП)

та Правил технічної експлуатації теплових установок і мереж, затверджених

Міністерством палива та енергетики України від 14.02.2007 р. №71

(із змінами і доповненнями) (далі – ПТЕ ТУ і М)).

  1. Наказ або розпорядження про створення комісії з перевірки готовності теплового господарства суб’єкта господарювання до роботи в опалювальний період. В склад комісії включити представника інспекції Держенергонагляду.
  2. Розроблені заходи щодо підготовки теплового господарства суб’єкта господарювання до опалювального періоду.
  3. Наказ про призначення відповідальних осіб за технічний стан і безпечну експлуатацію теплового господарства суб’єкта господарювання із зазначенням об’єктів,  за які відповідає особа.
  4. Протоколи та (або) посвідчення про перевірку знань вимог правил ПТЕ ТУ і М та ППТГ до ОП у відповідальних осіб.
  5. Наказ щодо складу комісії (за наявності), атестованої у встановленому порядку (в навчально-курсових комбінатах) з перевірки знань персоналу з вимог правил ПТЕ ТУ і М, ППТГ до ОП, та експлуатаційних інструкцій в обсязі посадових (виробничих) інструкцій.
  6. Матеріали атестації персоналу з питань ПТЕ ТУ і М, ППТГ до ОП та експлуатаційних інструкцій (журнали, протоколи, посвідчення).
  7. Акти проведення Держперевірки вимірювальних приладів (теплолічильники, манометри, термометри), які встановлені на теплових системах суб’єктів господарювання.
  8. Акти гідравлічного випробування теплових мереж та систем опалення, гарячого водопостачання (водонагрівачів), із позначенням тиску та результатів випробування.
  9. Акт готовності до опалювального періоду за формою додатку №4, отриманий від теплопостачальника.
  10. Звернення на ім’я начальника Сєвєродонецького відділення інспекції Держенергонагляду в Луганській області Деріда О.Є. за адресою: 93400, м. Сєвєродонецьк, пр. Гвардійський, 33, щодо направлення інспектора Держенергонагляду для участі в комісії суб’єкта господарювання з перевірки готовності теплового господарства до роботи в опалювальний період 2017-2018 р. Вказати контактний телефон.
  11. Оформлення і підписання актів стану готовності теплового господарства до роботи в опалювальний період за формою додатка №1 до ППТГ до ОП (у кількості не менше 3-х примірників) здійснюється членами комісії суб’єкта господарювання на кожний об’єкт та закріплюється печаткою суб’єкта господарювання.
  12. Оформлення і підписання акту готовності теплового господарства до роботи в опалювальний період за формою додатка №3 ППТГ до ОП (у кількості не менше 3-х примірників) здійснюється членами комісії суб’єкта господарювання по підприємству, організації, установі в цілому та закріплюється печаткою суб’єкта господарювання.

Із виникаючими питаннями звертатися до Сєвєродонецького відділення інспекції Держенергонагляду в Луганській області, за адресою: 93400, м. Сєвєродонецьк, пр. Гвардійський, 33, тел./факс (06452) 5-48-25, 4-02-34 (запрошувати інспектора теплоенергетичного напрямку інспекції).





1932