Міністерство економічного розвитку і торгівлі інформує

19-01-2016

Відповідно до листа Посольства України у Сполучених Штатах Америки щодо можливості участі українських компаній у тендерах, організованих державними структурами США, а також участі у міжнародних тендерах, оголошених за проектами міжнародних фінансових організацій, які мають штаб-квартири в м. Вашингтон, Міністерство економічного розвитку і торгівлі інформує про наступне.

Порядок проведення державних закупівель установами федерального Уряду СШАрегулюється Законом про державні закупівлі США («Buy America Act» BAA). Відповідно до цього закону, уряд США в рамках здійснення закупівель товарів і послуг для своїх потреб зобов'язаний надавати перевагу товарам і послугам американського походження (включаючи сировину і матеріали). Подібні вимоги також існують і на закупівлю товарів і послуг третіми сторонами, якщо такі закупівлі здійснюються за рахунок коштів федерального бюджету.

З урахуванням нерівноправних умов конкурентної боротьби на американському ринку українські компанії для участі в тендерах для потреб урядових структур США могли б створювати окремі юридичні особи за законодавством США, які представлятимуть їхні інтереси або встановлюватимуть партнерські стосунки з американськими компаніями і, відповідно, діяти через посередників отримання субконтрактів на реалізацію держзамовлень.

Актуальна інформація про міжнародні тендери, які зокрема оголошено за проектами міжнародних фінансових організацій, у тому числі установ групи Світового банку, міститься на:

• веб-порталі: httр: www.dgmarket.соm американської компанії «Development Gateway,Inc.», на якому можна отримати (після реєстрації) безкоштовний доступ до частини ресурсів порталу. Отримання повного доступу до інформації на цьому веб-порталі вимагає сплати на щорічній основі внеску у розмірі 440 дол. США;

• веб-порталі ООН «Development Business» (http: www.devbusiness.com). Починаючи з 1978 року, проект «Development Business», тісно співпрацюючи з низкою міжнародних фінансових організацій та урядами різних країн, спеціалізується на наданні інформації щодо міжнародних тендерів, міжнародного консалтингу, укладення комерційних контрактів та експортних можливостей в усьому світі. Доступ до інформації на цьому ресурсі передбачає щорічну плату в сумі 590 дол. США.

Однією з можливостей сприяння підвищенню рівня обізнаності українських компаній стосовно існуючих міжнародних тендерних процедур, які оголошуються міжнародними тендерними організаціями, є проведення за підтримки регіонального представництва Світового банку в м. Київ тематичних «круглих столів», бізнес-семінарів тощо.