Звернення Вячеслава Ткачука, в.о. міського голови, до голів ОСББ

02-04-2020

Шановні голови ОСББ!

Інформую Вас, що Міністерство розвитку громад та територій України 30 березня 2020 року надіслало рекомендації керівникам ОСББ на час карантину. Міністерство рекомендує:

Запровадити періодичну дезінфекцію будинку: миття кабіни ліфту, першого поверху, ручок вхідних дверей, перил, сходів тощо.

Забезпечити засобами захисту прибиральників та двірників.

Обмежити доступ мешканців до дитячих та спортивних майданчиків.

Комунікувати з мешканцями, які потребують сторонньої допомоги (одинокі люди літнього віку, важкохворі люди тощо), і якщо вони потребують допомоги, допомогти самостійно чи передати інформацію до органу місцевого самоврядування.

Підтримувати зв’язок з органом місцевого самоврядування для координації спільних зусиль та обміну оперативною інформацією.

Розмістити в під’їздах чи біля них плакати з інформацією про те, як поводити себе під час карантину та про умови убезпечення від розповсюдження вірусу

Використовувати систему електронної комунікації в будинку.

Крім того, маю повідомити, що відповідно до частини четвертої статті 8 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» профілактичні та поточні дезінфекційні заходи проводяться за рахунок коштів підприємств, установ і організацій незалежно від форм власності та за кошти фізичних осіб.

Відповідно до абзацу четвертого частини першої статті 33 цього Закону поточні дезінфекційні заходи - заходи, що систематично проводяться у закладах охорони здоров'я, на об'єктах громадського харчування та на підприємствах харчової промисловості, у приміщеннях масового перебування людей (підприємства побутового обслуговування населення, навчальні та культурно-освітні заклади тощо), а також у жилих приміщеннях під час перебування в них інфекційних хворих чи бактеріоносіїв. Поточні дезінфекційні заходи проводяться по декілька разів на день залежно від епідемічної ситуації.

Поточні дезінфекційні заходи проводяться працівниками відповідних підприємств, установ, організацій, а в жилих приміщеннях власниками приміщень,та членами їх сімей тощо.

На виконання розпорядження міського голови Сєвєродонецька «Про організацію робіт з дезінфекції для протидії поширенню вірусної хвороби COVID-19 на території міста Сєвєродонецьк», комунальне підприємство «Житлосервіс «Світанок» за власний рахунок придбало обладнання для проведення дезінфекційних робіт в під’їздах житлових будинків, та з 01 квітня проводить таку дезінфекцію.

Також інформуємо, що комунальне підприємство «Сєвєродонецьккомунсервіс» з використанням обладнання, придбаного за власні кошти, обробляє дезінфекційними розчинами зупинки громадського транспорту у місті.

Аналогічне обладнання є у міського управління ДСНС та ГО «Зооконтроль». Тому є можливість виконати дезінфекційні роботи у ваших будинках як самостійно, так і на договірних засадах.

Тож, сподіваюсь на порозуміння, вашу високу відповідальність та буду вдячний за невідкладно вжиті заходи щодо протидії поширенню захворювання COVID-19 та забезпечення виконання Закону України та Постанов Кабінету Міністрів України з зазначених питань.

Бажаю всім здоров’я та 36.6 °C.

З повагою,                                                         Вячеслав Ткачук