Звернення виконкому Сєвєродонецької міської ради щодо необхідності термінових заходів для забезпечення безаварійної роботи Сєвєродонецької ТЕЦ

24-02-2020

З метою забезпечення надійного опалювання більшої частини житлового фонду Сєвєродонецька, що здійснює державне підприємство «Сєвєродонецька теплоелектроцентраль», виконавчий комітет Сєвєродонецької міської ради 18 лютого 2020 затвердив звернення до Прем’єр-Міністра України Олексія Гончарука, голови  Луганської обласної державної адміністрації Сергія Гайдая щодо необхідності термінових  заходів для забезпечення безаварійної роботи державного підприємства  «Сєвєродонецька теплоелектроцентраль».

Повний текст звернення

Звернення

виконавчого комітету Сєвєродонецької міської ради до Прем’єр-Міністра України Олексія Гончарука, голови Луганської обласної державної адміністрації Сергія Гайдая щодо необхідності термінових заходів для забезпечення безаварійної роботи державного підприємства «Сєвєродонецька теплоелектроцентраль»

Шановний Олексію Валерійовичу!

Шановний Сергію Володимировичу!

06 лютого 2020 року близько 2100  у місті Сєвєродонецьку стався порив теплового колектора Державного підприємства «Сєвєродонецька ТЕЦ» (далі по тексту – ТЕЦ) в районі вулиці Менделєєва – проспекту Хіміків. Через аварію лишились без теплопостачання жителі 120 будинків, а також дві школи та приватний сектор, будинки якого опалюються централізовано. Роботи з ліквідації аварії тривали  протягом 3 днів. Необхідно зазначити, що в ці дні температура повітря знизилась до -140С.

Причиною аварії став незадовільний стан теплових мереж державного підприємства. 79 % труб теплових мереж ТЕЦ мають термін експлуатації більше 25 років, більше 10 років – без ремонтних робіт. Через це велика аварія на магістральних  теплоколекторах може статися в будь-який час. Що при значному морозі може привести до катастрофи, подібної до тієї, що сталася в місті Алчевськ 22 січня 2006 року.

Звертаємо увагу, що Сєвєродонецька ТЕЦ є державним підприємством. Керівництво ТЕЦ неодноразово зверталося до керівництва Луганської ОДА з питань заміни трубопроводів теплових мереж на попередньо ізольовані, питання фінансової допомоги у цьому навіть були враховані у «Регіональній програмі модернізації систем теплопостачання Луганської області на 2017-2020 роки». Цією програмою   передбачалося заміна трубопроводів на попередньо ізольовані (вартість 20 млн.грн), переведення котлів на місцеві види палива (5,3 млн.грн), оснащення будинків   приборами обліку (16 млн.грн.). Але станом на 06.02.2020 року фінансування за   вказаною програмою не відбулося.

У 2017 році державне підприємство зверталося до Луганської обласної державної адміністрації з пропозицією включити реконструкцію теплових мереж  ДП «Сєвєродонецька ТЕЦ, в план заходів на 2019-2020 роки з реалізації стратегії   розвитку області до 2020 року, але пропозиція не була врахована.

Виконавчий комітет Сєвєродонецької міської ради стурбований бездіяльністю керівництва Луганської ОДА та Фонду державного майна  України щодо технічного стану технологічного обладнання та теплових мереж Державного підприємства «Сєвєродонецька ТЕЦ».

Беручи до уваги суттєву занепокоєність жителів міста подальшою долею підприємства та надійним його функціонуванням, враховуючи соціальну значущість послуг, які надаються населенню та організаціям міста, звертаємось за допомогою в вирішенні питання капітального ремонту проблемних ділянок найбільш зношених   теплових мереж протяжністю 710 пог.м (орієнтовна вартість виконання робіт станом на 01.01.2020 року – 5 800 000 грн.). Це має бути зроблено вже в 1 півріччі 2020 року, без цього включення опалення восени 2020 року буде проблематичним.

Сподіваємось на Вашу допомогу, яка дозволить в майбутнього запобігти  масштабних надзвичайний подій, подібних тій, що трапилась 6 лютого 2020 року.