Зустріч з Іваном Низовим

27-03-2017

15 березня у приміщенні Сєвєродонецької гуманітарно-естетичної гімназії відбувся позашкільний виховний захід, присвячений 75-річчю від дня народження українського письменника, журналіста, редактора, громадського діяча – Івана Даниловича Низового.

На творчій зустрічі, яку організували вчителі української мови та літератури СЗШ №14 і гімназії Тетяна Кукуста та Юлія Мовмига, були присутні учні названих навчальних закладів та СЗШ №13, методист Сєвєродонецького методичного центру Валентина Шпакова, методист ЛІППО Валентина Колодяжна і друзі письменника – поетеси Зінаїда Новоточенова та Марія Воронова.

Присутні ознайомилися з біографією і творчими доробками письменника, читали його вірші, переглянули документальну стрічку «Спогади про Низового», зняту учнями Новоайдарського району, переглянули низку фотокарток, що розповідали про життєвий і творчий шлях поета.

Зінаїда Новоточенова та Марія Воронова поділилися своїми спогадами про Івана Низового і світлинами, на яких зображено поета у колі колег та друзів, розповіли про його роль і значення для них особисто, для України і Луганщини зокрема.

Під час бесіди Валентина Колодяжна повідомила про скорий приїзд до Сєвєродонецька письменників з Західної України та дочки Івана Даниловича – Лесі і пообіцяла учням організувати з ними зустріч. Методист також зауважила, що 2017 рік у Львові оголошено роком Івана Низового.

І це недарма, адже Іван Низовий є автором понад 100 збірок поезій, прози, публіцистики, перекладів та творів для дітей. З 1972 року він член Національної спілки письменників України і Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка, лауреат премій імені Бориса Горбатова, Микити Чернявського, братів Богдана і Левка Лепких, Олекси Гірника, міжнародної премії за найкращий музичний твір – ораторію «Лелече», який був покладений на музику тернопільським композитором Богданом Климчуком і на всесвітньому конкурсі ностальгійних пісень посів перше місце в номінації «хорова композиція». Нагороджений медаллю «Будівничий України».

Олеся ПЕТРОВА