Засідання тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій, інших соціальних виплат, з питань легалізації зайнятості та оплати праці населення

03-10-2018

2 жовтня відбулось засідання тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій, інших соціальних виплат, з питань легалізації зайнятості та оплати праці населення під головуванням заступника міського голови Інни Фесенко.

У роботі комісії взяли участь представники Управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської обл., Сєвєродонецького міського відділу виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Луганській області, Сєвєродонецького міського центру зайнятості, Департаменту економічного розвитку міської ради, Управління праці та соціального захисту населення Сєвєродонецької міської ради, Головного управління Держпраці у Луганській області, ВД ФССНВ, Сєвєродонецького управління Головного управління Державної фіскальної служби у Луганській області.

Головним нагальним питанням, яке розглядала комісія, було питання детінізації заробітної плати. Для цього на засідання комісії запросили керівників та головних бухгалтерів підприємств міста. Їм було доведено до відома розпорядження Кабінету Міністрів України від 05.09.2018 №649-р “Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення”, яким передбачено проведення Державною службою України з питань праці, Державною фіскальною службою України, Пенсійним фондом України, Національною поліцією України, іншими центральними органами виконавчої влади спільно з органами місцевого самоврядування комплексних заходів, спрямованих на детінізацію ринку праці та вдосконалення контролю за оформленням трудових відносин із найманими працівниками.

З цього приводу представники Держпраці, Пенсійного фонду, ДФС та Центру зайнятості наголосили на необхідності легального оформлення трудових відносин з найманими  працівниками та на відповідальність у разі порушення умов чинного трудового законодавства, тому що кожен працівник має отримувати заробітну плату, з якою відраховуються відповідні податки та внески, що у майбутньому є підставою для соціальних гарантій. Зазначено, що контролюючими органами будуть проводитись перевірки щодо виявлення неоформлених найманих працівників. Наголошено було й на коректне оформлення цивільно-правових договорів працедавця і працівника.

Заступник міського голови Інна Фесенко підкреслила, що у зв’язку зі змінами у законодавчих актах щодо призначення субсидій на сьогодні актуальним є питання офіційного працевлаштування, адже у разі відсутності легальних доходів особа може не отримати субсидію.

Наприкінці заступник міського голови Інна Фесенко ще раз підкреслила необхідність легального оформлення трудових відносин з найманими працівниками та відповідальність у разі порушення умов чинного трудового законодавства, а також запропонувала роботодавцям якнайшвидше привести у відповідність до чинного законодавства свою діяльність стосовно легалізації зайнятості та оплати праці населення.

Відділ внутрішньої політики та зв'язків з громадськістю міськради