Засідання Координаційної ради з питань розвитку підприємництва

03-09-2018

Чергове засідання Координаційної ради з питань розвитку підприємництва під головуванням першого заступника міського голови Ігоря Слєсарєва відбулось 31 серпня.

Порядок денний містив п’ять питань.

Щодо першого питання – про розгляд проекту регуляторного акту «Про затвердження порядку розміщення торгових майданчиків на території міста Сєвєродонецька» - доповідала старший інспектор з питань містобудування та архітектури відділу містобудування та архітектури Наталія Іщенко. Це вже третє засідання стосовно цього регуляторного документу. Тож, вона зазначила, що з моменту повторної публікації проекту зауважень та пропозицій не надходило.

Члени координаційної ради одноголосно підтримали зазначений проект регуляторного акту та  спрямували на розгляд виконкому Сєвєродонецької міської ради.

Вдруге розглядали проект регуляторного акту «Порядок розміщення засобів пересувної дрібно роздрібної торгівельної мережі пересувних об’єктів з надання послуг на території м. Сєвєродонецька».

Метою та завданнями цього Порядку є запровадження єдиної процедури при розміщенні засобів пересувної торговельної мережі; створення сприятливих умов для здійснення господарської діяльності у сфері торгівлі та надання побутових послуг через  засоби пересувної торговельної мережі та пересувні об’єкти з надання послуг на території м. Сєвєродонецька; впорядкування розміщення засобів пересувної торговельної мережі,  запобігання хаотичному розміщенню та перенасиченості ними території міста; ліквідація торгівлі у невстановлених місцях; захист прав та законних інтересів суб’єктів підприємницької діяльності – власників (користувачів) та споживачів. У документі визначено Порядок розміщення засобів пересувної мережі, вимоги розміщення та функціонування засобів пересувної мережі та контроль за дотриманням умов розміщення засобів пересувної мережі.

Головний спеціаліст відділу торгівлі та захисту прав споживачів Тетяна Тристан зазначила, що до проекту надійшли зауваження від Антимонопольного комітету, та вони потребують врахування.

Тепер проект документу згідно з чинним законодавством потребує повторної публікації для суспільного обговорення у міській суспільно-політичній газеті «Сєвєродонецькі вісті» та на офіційному сайті Сєвєродонецької міської ради.

Проект регуляторного акту «Про внесення змін до рішення виконавчого комітету Сєвєродонецької міської ради №424 від 25.06.2018 року «Про затвердження Положення про організацію та проведення ярмаркової діяльності на території м. Сєвєродонецьк» розглядався вдруге. Щодо нього до міськради не надійшло жодних зауважень протягом терміну його розміщення, зазначила головний спеціаліст відділу торгівлі та з захисту прав споживачів Тетяна Трістан.

Зазначений проект регуляторного акту було підтримано членами координаційної ради та спрямовано на розгляд виконкому Сєвєродонецької міської ради.

Також вдруге розглядався проект регуляторного акту «Про внесення змін до рішення виконавчого комітету Сєвєродонецької міської ради №409 від 25.06.2018 року «Про затвердження Порядку демонтажу тимчасових споруд для проведення підприємницької діяльності у місті Сєвєродонецьку». Як зазначив начальник відділу по контролю за благоустроєм та санітарним станом міста Дмитро Комишан, з моменту повторної публікації проекту зауважень та пропозицій не надходило, але розробники наголошують на необхідності зміни назви проекту. За їх пропозицією документ матиме назву: «Про внесення змін до рішення виконавчого комітету Сєвєродонецької міської ради № 409 від 25.06.2018р. «Про затвердження Порядку демонтажу тимчасових споруд та засобів пересувної мережі для проведення підприємницької діяльності у місті Сєвєродонецьку».

Останнє питання порядку денного стосувалося розгляду проекту регуляторного акту «Про затвердження Правил благоустрою території міста Сєвєродонецька та населених пунктів, що входять до складу Сєвєродонецької міської ради».

І хоча з моменту публікації проекту зауважень та пропозицій не надходило, голова Координаційної ради Ігор Слєсарєв зауважив: «Цей проект важливий для громади, зміни до Правил благоустрою не вносилися з 2008 року. Лише цього року створено новий порядок. Наразі триває обговорення щодо нього. Сподіваюсь, що мешканці міста підключаться до обговорення, також чекаємо на думку підприємців».

Узагальнюючи проведене засідання, у своєму коментарі Ігор Слєсарєв додав: «Вперше за всі роки незалежності ставиться питання про розміщення літніх торгових майданчиків власниками закладів. Тепер розроблено відповідний регуляторний акт, в якому прописана вся процедура. Необхідним регуляторним актом є порядок розміщення засобів пересувної дрібно роздрібної торгівельної мережі пересувних об’єктів з надання послуг на території м. Сєвєродонецька, завдяки якому міськрада зможе врегулювати ситуацію з пересувними об’єктами торгівлі та впливати на порушників. Процедура прийняття регуляторних актів тривала та багатоетапна. Після закінчення громадського обговорення проект регуляторного акту виноситься на розгляд виконкому, міської ради».

Відділ внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю

Сєвєродонецької міської ради

Средняя: 5 (3 оценок)