Засідання Координаційної ради з питань підприємництва 11.06.2019

11-06-2019

11 червня під головуванням першого заступника міського голови Олега Кузьмінова відбулось чергове засідання Координаційної ради з питань підприємництва у м. Сєвєродонецьку, в якому взяли участь керівники виконавчих органів міської ради, громадських організацій та підприємці міста.

Головне питання, яке розглядалося на засіданні, це встановлення ставок та пільг із сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, на 2020 рік.

Як зазначив перший заступник міського голови Олег Кузьмінов, діючі ставки та пільги з податку на нерухоме майно на 2019 рік на території міськради затверджено рішенням сесії Сєвєродонецької міської ради № 2741 від 26.06.2018 року. Але відповідно до постанови КМУ від 24.05.2017 № 483 «Про затвердження форм типових рішень про встановлення ставок та пільг із сплати земельного податку та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки», ставки та пільги з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, затверджуються органами місцевого самоврядування щорічно.

Начальник фінансового управління міськради Марина Багрінцева повідомила: «Нами розроблено проект рішення, яким затверджуються перелік пільг та ставки податку на нерухоме майно, визначаються об’єкт оподаткування, платник податку, розмір ставки та інші обов’язкові елементи на 2020 рік відповідно чинного законодавства».

У Сєвєродонецьку ставки податку у розмірі 0,5 відсотка розміру мінімальної заробітної плати, що не перевищує 1,5 відсотка за винятком ставки податку 0,01 відсотка для фізосіб, які володіють дачними і садовими будинками та надземними і підземними гаражами планується у 2020 році залишити на рівні цьогорічних.

Але пільги податку не надаються, якщо об'єкти оподаткування, що використовуються їх власниками з метою одержання доходів (здаються в оренду, лізинг, позичку, використовуються у підприємницькій діяльності).

Пільга у розмірі 100 відсотків суми податкового зобов’язання за рік надається для інвалідів війни, учасників бойових дій і учасників АТО, непрацюючих пенсіонерів, інвалідів 1 і 2 групи загального захворювання, за умови, що їх рівень доходів  за минулий рік не перевищував у середньому за місяць одного прожиткового мінімуму, що встановлений на початок року; з об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності благодійних організацій, релігійних організацій України. Також, діють пільги для фізичних осіб щодо зменшення бази оподаткування об’єкта/об’єктів житлової нерухомості у таких розмірах: для квартир (незалежно від їх кількості) – на 60 кв. метрів, для житлових будинків – на 120 кв. метрів, для різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного володіння квартирою та житловим будинком) – на 180 кв. метрів. Податок на нерухомість сплачується за кожен квадратний метр, що перевищує норму.

За результатами засідання вирішено підтримати вищезазначений проект рішення для подальшого його розгляду на сесії Сєвєродонецької міської ради.