Засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії

10-12-2018

26 листопада під головуванням заступника міського голови Інни Фесенко відбулось чергове засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Сєвєродонецькій міській раді, на якому були розглянуті питання про епізоотичну ситуацію щодо африканської чуми свиней, та про посилення заходів з профілактики сказу на території Сєвєродонецької міської ради.

Начальник Сєвєродонецького міського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Луганській області Анатолій Білобородько зазначив, що у поточному році зареєстровано 128 випадків африканської чуми свиней (АЧС) на території 20 областей України. Луганська область не стала виключенням, так у 1 кварталі 2018 року у Білокуракінському, Троїцькому, Новоайдарському районах було зареєстровано 3 випадки АЧС, в тому числі: домашні свині (1 випадок) та дикі кабани (2 випадки). Всі неблагополучні пункти по АЧС було ліквідовано відповідно до вимог діючої інструкції. Станом на сьогодні територія Луганської області вільна від цього небезпечного захворювання. З метою недопущення виникнення збудника АЧС на території міської громади необхідне посилення контролю за здійсненням профілактичних заходів в частині ліквідації місць стихійної торгівлі.

Також Анатолій Білобородько зазначив, що епізоотичний стан у Луганській області щодо сказу тварин залишається складним та напруженим. За 10 місяців 2018 року в області оголошено 39 неблагополучних пунктів, у яких захворіло на сказ 57 тварин; від укусів тварин постраждало та звернулось за антирабічною допомогою 828 осіб, з яких 453 особам було призначено щеплення проти сказу. З метою профілактики, недопущення виникнення та розповсюдження сказу на території міської громади Держпродспоживслужбою міста та Сєвєродонецькою міською державною лікарнею ветеринарної медицини проводяться профілактичні заходи, які направлені на стабілізацію епізоотичної ситуації, щодо сказу тварин, а саме: щеплено1984 голів собак та 1105 голів котів, проведено роз’яснювальну роботу серед населення – бесіди, статті в газетах, виступи на міському телебаченні.

За підсумками засідання Комісії прийнято відповідні рішення та надано доручення відповідальним виконавцям.

З метою недопущення виникнення збудника АЧС на території міської ради, вирішено заборонити реалізацію продукції тваринного та рослинного походження за адресою: м.Сєвєродонецьк, вул. Маяковського, 28 (район Льодового Палацу спорту) та привести роботу ярмарки з продажу сільськогосподарської продукції у відповідність до рішення виконавчого комітету Сєвєродонецької міської ради №2 від 06.01.2016 року, а також вжити невідкладні заходи з ліквідації несанкціонованої торгівлі харчовими продуктами на території міста.

З метою виконання плану протиепізоотичних заходів з профілактики основних заразних хвороб тварин на 2018 рік, вирішено організувати проведення на території Сєвєродонецької міської громади компанію з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу, шляхом наземного розподілу принад з вакциною, а також здійснювати заходи з недопущення збільшення чисельності безпритульних тварин на території міста.

Відділ внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю міської ради