Засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії

04-04-2018

2 квітня під керівництвом заступника міського голови Інни Фесенко відбулося засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Сєвєродонецькій міській раді. На ньому було розглянуто питання про посилення заходів з профілактики сказу на території міськради.

Начальник Сєвєродонецького міського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Луганській області Анатолій Білобородько зауважив, що сказ – надзвичайно небезпечне інфекційне захворювання. яке входить до першої п’ятірки хвороб, спільних для людей і тварин. Він передається людині під час укусу або контакту із слиною хворої тварини. У разі вчасного звернення постраждалого до лікувальної установи проводиться щеплення антирабічною вакциною, яка попереджає захворювання і рятує життя. Для тих, хто знехтує цим правилом, хвороба закінчується смертю.  Кількість випадків захворювань на сказ за останні роки значно збільшилася. Така тенденція насторожує і в свою чергу вимагає посиленої уваги до проведення профілактичних заходів. Спеціалістами Держпродспоживслужби міста та Сєвєродонецької міської державної лікарні ветеринарної медицини протягом 2017 року було проведено 3851 бесіду з громадянами, організовано 4 виступи по радіо і 6 – по телебаченню, надруковано 2 статті в ЗМІ, проведено 13 засідань ДНПК з профілактики сказу, розповсюджено в населених пунктах понад 240 інформаційних матеріалів «Обережно, сказ!», щеплено понад 2430 собак та 1320 котів, що становить 100% від запланованих.

Під час свого виступу заступник міського голови, голова Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при міській раді Інна Фесенко зазначила: «Основними причинами складної ситуації щодо сказу домашніх тварин на території Сєвєродонецької міської ради є, по-перше, недостатній контроль за виконанням правил утримання собак і котів, по-друге, безвідповідальність власників тварин, в результаті чого збільшується кількість безпритульних тварин, особливо на околицях міста, в приміських селах і селищах, на дачних ділянках, і по-третє, халатність власників домашніх тварин, які не бажають вакцинувати тварин проти сказу, чи відмовляються від їх надійної фіксації при проведенні щеплень».

З метою посилення профілактики сказу серед тварин і запобігання захворюванню на сказ людей, відповідним службам серед іншого доручено: посилити заходи щодо недопущення збільшення безпритульних тварин на території житлових кварталів, в підвалах багатоповерхових будинків, у місцях збору сміття та харчових відходів; посилити контроль за виконанням правил утримання домашніх тварин, підвищити відповідальність за їх порушення, а для своєчасного виявлення і недопущення захворювання тварин на сказ систематично обстежувати угіддя, де мешкають дикі тварини.

Відділ внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю міської ради