Ви тут:

Захопленість музикою і професійне зростання

20-12-2018
Категорія: 

16 грудня у Сєвєродонецькій дитячий музичній школі №1 відбувся ІХ відкритий конкурс виконавців на струнно-смичкових інструментах серед учнів шкіл естетичного виховання імені В.М. Панфіла.

Конкурс організований Сєвєродонецькою міською радою, відділом культури міськради та комунальним позашкільним навчальним закладом «Сєвєродонецька дитяча музична школа № 1». Він спрямований на розвиток та підвищення рівня виконавської майстерності учнів шкіл естетичного виховання, активізацію дитячої творчості, популяризацію скрипкової та віолончельної музики і вшанування пам’яті викладача Сєвєродонецького обласного музичного училища ім. Сергія Прокоф’єва, музиканта, пропагандиста скрипкової музики Віктора Максимовича Панфіла.

Цього року у музичних перегонах взяли участь 12 ансамблів (це 73 дитини у чотирьох різних категоріях) і 21 соліст (вони змагалися у трьох категоріях залежно від року навчання музиці). Крім сєвєродончан до конкурсу долучилися юні музиканти із сусіднього Лисичанська, з Куп’янська Харківської області (музична школа №1) та Мирнограда з Донеччини.

Журі очолила член національної спілки музичних діячів України, кандидат мистецтвознавства, завідуюча відділом струнно-смичкових інструментів Харківської середньої спеціалізованої музичної школи-інтернату та старший викладач кафедри оркестрових струнних інструментів Харківського національного університету мистецтв ім. І.П.Котляревського Ірина Гребнєва. До його складу увійшли Заслужений артист України, артист академічного симфонічного оркестру Луганської обласної філармонії Тетяна Цикаловська, артист цього ж оркестру і викладач Сєвєродонецького коледжу культури і мистецтв імені Сергія Прокоф’єва Надія Скоморох, старший викладач згаданого коледжу Людмила Тараканова.

Виступи конкурсантів тривали до середини дня. Діти натхненно грали українські народні пісні і твори вітчизняних та зарубіжних композиторів, і кожен з юних музикантів жадав успіху. По закінченню конкурсних прослуховувань бажаючі переглянули казку «Таємничий Гіпопотам», підготовану музичним театром школи - господарки конкурсу. Цей театр під керівництвом Марини Турчаніної працює вже більше тридцяти років. Казка кожен рік нова, а склад дітей лишається майже незмінним два-три роки. Цього разу юні актори представили історію про пошуки справжнього друга. Він інколи не красень, завжди не нав’язливий, проте у скруті поряд, але не кожен ту відданість цінує.

Під фінал казки і журі вже підбило підсумки. За нимигран-прі у ансамблю скрипалів старших класів «Натхнення» сєвєродонецької ДМШ №1, керівник Олена Володимирівна Осікова. За словами директора КПНЗ «СДМШ № 1» Маргарити Дмитрівни Польової, цей колектив дев’ять років поспіль бере участь у конкурсі імені В.М. Панфіло і завжди є лідером: то перше місце, то гран-прі.

Перше місце у тріо скрипалів «Мажорики» з Лисичанської ДМШ №2 (керівник О.В. Сергєєва, концертмейстер О.В. Семидоцька), ансамблю скрипалів молодших класів сєверодонецької ДМШ № 1 (керівник Е.Ю. Микитенко, концертмейстер О.В. Михайліченко), ансамблю віолончелістів цієї ж школи (керівник Л.Л. Гальчанська, концертмейстер О.А. Куренкова), ансамблю скрипалів «Віолінки» з Куп’янської ДМШ № 1 (Л.В. Шевченко і Н.А. Акентьєва відповідно) і ансамблю скрипалів «Камертон» Лисичанської ДМШ №2 (керівник О.І. Шаригіна, концертмейстер О.М. Федотова).

Серед солістів переможцями у різних вікових категоріях стали: першокласниці Лисичанської ДМШ №2 Ксенія Козлова і Злата Бабакіна (скрипка, викладач О.І. Шаригіна), учні другого класу Сєверодонецької ДМШ № 1 Орина Болдова і Герман Семенових (віолончель, викладач Л.Л. Гальчанська), третьокласники-скрипалі з Сєверодонецької ДМШ № 1 Анна Сєміошко (викладач О.В. Осікова) і з Лисичанської ДШМ № 1 Назар Колесников (викладач О.Г. Духновська), а ще Євгенія Гильова і Єлизавета Кириченко (скрипка, 5-й клас і 7-й клас сєверодонецької ДМШ № 1 відповідно, викладач О.В. Осікова).

Приз «Надія» у 11-річної скрипальки Валерії Хрипунової з сєвєродонецької ДМШ № 2 (викладач Ю.Л. Яременко).

Вітаючи під час нагородження юних музикантів та колег-педагогів, голова журі І.В. Гребнєва зазначила, що вже вісім років поспіль приїздить на цей конкурс, і щоразу діти грають краще і краще. «Мені дуже приємно відзначити, що діти, які сьогодні грали, не дуже відрізняються від рівня нашої школи. Очевидна захопленість дітей музикою, професійна робота педагогів і зусилля батьків. Добре, що організатори конкурсу подбали про велику кількість призів: сьогодні не залишилося жодної дитини без подарунка», – сказала Ірина Вікторівна. А вже поза залою додала, що такі конкурси дуже необхідні як для плекання таланту дітей, так і для професійного спілкування та обміну досвідом педагогів.

Отже, чекаємо на нові зустрічі з музикою, талановитими дітьми і відданими своїй справі педагогами.

 

Інф. «СВ»

Кликните по изображению для просмотра в полном размере





Рейтинг: 
Средняя: 5 (1 оценка)