XI міський конкурс дитячої поезії «Джерельце» ім. Й. Курлата

28-10-2016

17 жовтня, у день народження відомого поета Йосипа Курлата, у Сєвєродонецькому міському Центрі дитячої та юнацької творчості відбувся ХІ міський конкурс дитячої поезії «Джерельце» ім. Й. Курлата. Він проходить щорічно відповідно до Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді та згідно з планом роботи відділу освіти на 2016-2017 н. р.

Нагадаємо, що конкурс започаткований відділом освіти спільно з відділом культури міської ради ще у 2004 р. як щорічний відбірковий етап Всеукраїнського фестивалю дитячої поезії «Джерельце» ім. Й. Курлата. З 2007 р., за ініціативою Сєвєродонецького міського Центру дитячої та юнацької творчості, є самостійним міським конкурсом дитячої поезії «Джерельце» ім. Й. Курлата.

З метою виявлення учасників підсумкового конкурсу були проведені відбірковий та конкурсно-заочний етапи. Усього у конкурсі взяли участь представники 15 навчальних закладів міста. Переможців визначали за оцінками журі, до складу якого увійшли: донька Йосипа Курлата Наталія Курлат; член і  староста літературного об’єднання «Обрій» Сергій Окішев та Марія Іванівна Воронова; голова культурно-просвітницького товариства «Содружество» Тетяна Василівна Тимощенко. Головою журі була член міжнародної спілки письменницьких співтовариств Зінаїда Микитівна Новоточенова.

З вітальними словами до учасників звернулися голова оргкомітету, головний спеціаліст відділу освіти міськради Наталія Вікторівна Гаввіна та заступник голови оргкомітету, директор Сєвєродонецького міського Центру дитячої та юнацької творчості Ніна Дмитрівна Буряк.

Цього року конкурс відзначився цікавою новинкою – номінацією «Читаю Й. Курлата» – художнє виконання поетичних творів Йосипа Борисовича. За словами Наталії Курлат, це стало приємною несподіванкою для неї та кращим подарунком до дня народження її батька.

Поки журі обговорювало виступи, усі присутні були запрошені у музеї СМ ЦДЮТ.

Керівник Музею етнографії «Світ­лиця» Любов Петрівна Демент’єва підготувала цікаву подорож сторінками історії українських народних традицій. Керівник Музею Дитинства – Тетяна Василівна Тимощенко запропонувала гостям відвідати виставку «Народна лялька» та ознайомитися з ляльками, які традиційно були в кожній сільській хаті чи подвір’ї.

За результатами прослуховування журі визначило переможців:

Номінація «Мрію і живу»

Конкурсна категорія: учасник-автор

• молодша вікова категорія – Софія Мерзлякова (НВК; 3-В клас),
  • середня вікова категорія – Софія Дойнікова (СЗШ №8; 6 клас),
  • старша вікова категорія – Дар’я Рудаченко (ЦТКЕУМ; гурток «Літературне краєзнавство»; керівник – Анастасія Панаріна).

ІІ місце:

• мол. вікова категорія – Орина Літвінова (СЗШ №15; 3-Б клас),
  • сер. вікова категорія – Євгенія Мороз (ЦТКЕУМ; гурток «Літературне краєзнавство»; керівник – Анастасія Панаріна),
  • ст. вікова категорія – Катерина Коробченко (СЗШ №5; 11-А клас).

ІІІ місце:

• мол. вікова категорія – Анастасія Карпова (СЗШ №15; 3-Б клас),
  • сер. вікова категорія – Роман Конотоп (НВК «Гармонія»; 9-А клас),
  • ст. вікова категорія – Вікторія Мазур (НВК; 11-Б клас).

Номінація «Читаю Й. Курлата»

Конкурсна категорія: читці

І місце:

• мол. вікова категорія – Єгор Агризков (СЗШ №4, 3-В клас; театральний гурток «ТАНДЕМ» СМ ЦДЮТ, керівник – Інна Жорнік),
  • сер. вікова категорія – Дєні Безбородов (театральний гурток «ТАНДЕМ» СМ ЦДЮТ, керівник – Інна Жорнік),

ІІ місце:

• мол. вікова категорія – Анастасія Булатова (ССШ №17, 4-А клас; театральний гурток «ТАНДЕМ» СМ ЦДЮТ, керівник – Інна Жорнік),
  • сер. вікова категорія – Анна Пістряк (театральний гурток «ТАНДЕМ» СМ ЦДЮТ, керівник – Інна Жорнік).

Номінація «Читаю Й. Курлата»

Конкурсна категорія: малі форми

І місце:

• сер. вікова категорія – театральний гурток «ТАНДЕМ» СМ ЦДЮТ, керівник – Інна Жорнік.

Кожен переможець отримав диплом, грамоту в номінації.

Організатори та учасники конкурсу написали прохання до міського голови та до Сєвєродонецької міської ради щодо відродження Всеукраїнського фестивалю-конкурсу дитячої поезії «Джерельце» ім. Й. Курлата у Сєвєродонецьку до 90-річчя з дня народження Й. Курлата, а це 17 жовтня 2017 року.

Бажаємо успіхів та творчої наснаги усім юним поетам й надалі.

За матеріалами сайту СМ ЦДЮТ