Вячеслав Ткачук прийняв пропозицію про співпрацю з Академією Фольке Бернадотта

21-05-2019

В.о. міського голови Вячеслав Ткачук 20 травня зустрівся з експертами Центру дослідження верховенства права, який спільно з Академією Фольке Бернадотта з 2014 року реалізовують дослідницький проект «Місцеве самоврядування та верховенство права в Україні», та подякував за ініційовану зустріч та можливість відвідати Сєвєродонецьк.

Як зазначили Володимир Венгер, виконавчий директор Центру дослідження верховенства права Національного університету "Києво-Могилянська академія" (НаУКМА), й Олексій Цельєв, експерт Центру дослідження верховенства права НаУКМА, Сєвєродонецьк і ще два міста – Маріуполь і Херсон - були обрані як міста щодо включення до шведсько-українського проекту «Місцеве самоврядування та верховенство права в Україні», який реалізується шведським урядовим агентством Академія Фольке Бернадотта, у частині вивчення умов і специфіки взаємодії органів місцевого самоврядування та органів державної влади щодо вирішення питань статусу внутрішньо переміщених осіб і військовослужбовців, захисту їх прав, інтеграції в життя громади тощо. З огляду на окреслені питання на зустрічі були присутні представники виконавчих органів Сєвєродонецької міської ради з питань ВПО, економічного розвитку та соціального захисту населення.

Вячеслав Ткачук розповів, що міська влада зі свого боку вирішує питання соціального та адміністративного забезпечення внутрішньо переміщених осіб, медичного обслуговування, дошкільної та шкільної  освіти.

«Місто прийняло значну кількість внутрішньо-переміщених осіб. Єдине, що не вирішується так швидко, це – житло. Депутати міської ради виділили земельні ділянки для будівництва житла для ВПО та учасників АТО. А державна влада в особі Луганської обласної військово-цивільної адміністрації не надає підтримки. Зазвичай більшість питань ми вирішуємо з місцевого бюджету, хоча створювати сприятливі умови для проживання всіх мешканців міста - спільне завдання і державної, і обласної, і міської влади», - зауважив в.о. міського голови та запевнив, що міська влада готова до співпраці та конструктивної роботи.

Дослідження Центром заплановано проводити у Сєвєродонецьку з 1 червня до кінця вересня 2019 року серед різних груп населення.

Академія Фольке Бернадотта (FBA) – шведське урядове агентство з питань миру, безпеки і розвитку. В Україні FBA реалізує проект, спрямований на зміцнення та інтеграцію принципів верховенства права у сфері надання публічних послуг на рівні місцевого самоврядування.