Вшанування учасників бойових дій на території інших держав

17-02-2017

15 лютого у Сєвєродонецьку відбувся мітинг-реквієм з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

У цей день відзначається річниця завершення виводу радянських військ з Афганістану у 1989 році. Саме тому «… На підтримку ініціативи громадських організацій та з метою вшанування громадян України, які виконували військовий обов’язок на території інших держав…» згідно з Указом Президента України від11.02.2004 р. №180/2004 в нашій країні шанують вітчизняних воїнів-інтернаціоналістів. Віддати данину пам’яті загиблим бійцям-миротворцям зібралися й у Сєвєродонецьку, на Соборній площі.

Від імені Сєвєродонецької міськради та її виконавчого комітету висловив подяку бійцям за мужність і героїзм заступник міського голови Григорій Пригеба. «У ці дні ми відзначаємо 28-у річницю виведення вітчизняних військ з Демократичної Республіки Афганістан. Протягом 10 років наші війська з миротворчою місією перебували на території цієї войовничої країни. Тисячі молодих хлопців загинули у прагненні миру і справедливості в цій державі. У скрутну годину вони прийшли на допомогу. Ось і сьогодні, в цей непростий час, Україні руку допомоги простягнули громадяни інших держав, які поряд з українськими солдатами, не шкодуючи себе, відстоюють територіальну цілісність нашої країни. У цій боротьбі вони переймають ваш гіркий і героїчний досвід, шановні миротворці. У вас є чому повчитися. У цей день прийнято вшановувати не тільки «афганців», а й наших співвітчизників, які ціною власного здоров’я та життя виконували бойовий наказ по встановленню миру в інших країнах. Ми завжди будемо пишатися вашою мужністю і героїзмом, стійкістю і силою, прагненням до справедливості. Здоров’я вам, воїни-інтернаціоналісти, достатку і миру. Вічна слава і пам’ять героям, які не повернулися додому», – сказав Григорій Валентинович.

Під час заходу присутні вшанували пам’ять загиблих миротворців хвилиною мовчання та поклали квіти до пам’ятника воїнам-інтернаціоналістам – дань поваги тим, хто пожертвував своїм життям заради встановлення миру.

За інформацією газети «Сєвєродонецькі вісті»