Вшанування учасників бойових дій на території інших держав

15-02-2018

14 лютого в Сєвєродонецьку пройшли обласні заходи з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 29-ї річниці виведення військ з Афганістану.

В Луганській облдержадміністрації за участю голови ЛОДА Юрія Гарбуза відбулося урочисте засідання розширеного правління Луганської обласної організації Української спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів). В ньому взяли участь також представники районних державних адміністрацій та міських рад області.

Під час заходу керманич регіону привітав бійців із річницею виведення військ з Афганістану та нагородив їх обласними відзнаками. «День вшанування учасників бойових дій на території інших держав об’єднує тих, для кого «інтернаціональний обов’язок» – це світла пам’ять і гіркі втрати, – зазначив Юрій Гарбуз та запевнив афганців у всебічній підтримці з боку обласної влади. – Шана військовослужбовцям, які зберегли вірність присязі та військову честь, має бути непохитною».

Присутні вшанували пам’ять учасників бойових дій на території інших держав хвилиною мовчання, пригадали трагічну статистику військового конфлікту в Афганістані. На тій бунтівній території майже кожний четвертий солдат, а це понад 160 тисяч, був з України. І серед загиблих також кожна четверта людина родом з нашої держави. У горнилі війни загинули та померли від отриманих поранень 162 наших земляка-луганчанина. До цього дня є зниклі безвісти.
На зустрічі ветерани Афганістану Луганської області обговорили питання соціального і медичного захисту, а також пільгового забезпечення.

В цей день з нагоди вищезазначених дат за участі представників облдержадміністрації та Сєвєродонецької міськради відбувся мітинг-реквієм біля пам’ятника воїнам-інтернаціоналістам.

Від імені міської ради до присутніх звернулася секретар Сєвєродонецької міськради Ельвіна Марініч. «Шановні ветерани Афганістану! Ваша мужність та відвага не знає кордонів. Ви – приклад мужності, героїзму, стійкості духу. Здоров’я вам, миру та злагоди», – сказала Ельвіна Марініч.
Під час мітингу відбулася поминальна молитва, потім учасники заходу вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання та поклали квіти до пам'ятника воїнам-інтернаціоналістам.

Владислав СТАРИЦЬКИЙ