Володимир Прядка: Сєвєродонецька ТЕЦ отримала номінації по газу

16-11-2018

Заступник міського голови Володимир Прядка 16 листопада в інтерв’ю місцевим ЗМІ повідомив, що Сєвєродонецька ТЕЦ отримала номінації по газу.

- Скажіть, будь ласка, чи отримала Сєвєродонецька ТЕЦ ліміти на газ та як будуть розвиватися події у наступному?

- Хочу повідомити всім нашим мешканцям Сєвєродонецька, що ми отримали приємну новину про те, що прийняте рішення, відповідно до якого змінилися умови оплати за газ між Нафтогаз Україна та теплопостачальниками - Постанова Кабінету Міністрів України № 942 від 14.11.2018 року. Вона дозволяє нашим підприємствам КП «СТКЕ» та ДП «Сєвєродонецька ТЕЦ» увійти в сприятливі умови роботи. Таким чином, система платежів, які здійснювали ці підприємства, дозволяє їм спокійно працювати і отримувати номінації на газ та забезпечувати наших мешканців теплом.
Сєвєродонецька ТЕЦ отримала номінації на газ до кінця листопада цього року з майбутньою, сподіваюся, пролонгацією, тому що в їхню систему розрахунку вкладається норма, яку затвердив Кабінет Міністрів України. Тому сьогодні, за інформацією керівництва підприємства починається запуск основного обладнання, що автоматично призведе до покращення (підвищення) температурного стану теплоносія та відповідно у квартирах наших мешканців стане більш тепліше.
Я сподіваюся, що за вихідні ми повністю закриємо проблему надання тепла в усі будинки, які обслуговує Сєвєродонецька ТЕЦ, будемо чекати на зиму і спокійно її проходити.

- А підприємства повинні будуть, як і раніше, кожні 10 днів отримувати нові номінації?

- Ні. Ситуації бувають різні. Деякі підприємства отримують номінації по газу щодекадно, а деякі щомісячно. Наприклад, КП «СТКЕ» отримало на місяць. Це вже відношення НАКу до кожного підприємства окремо. Я думаю, що, скоріше за все, буде щомісячно. Головне, що є Постанова Кабінету Міністрів України № 942 від 15.11.2018 року, і тепер підприємства можуть спокійно працювати та бути впевненими, що відключення газопостачання не буде. Це - найголовніше. Сєвєродонецька ТЕЦ зможе проводити планову роботу – почне виробляти електроенергію, а наші мешканці будуть з теплом.

- Скажіть, а завдяки кому було прийняте таке рішення?

- Я хочу зачитати фрагмент Постанови: «Для виробника теплової енергії управління майном якого здійснює Фонд державного майна України». Це ті ТЕЦ, які знаходяться у підпорядкуванні Фонду держмайна України: Сєвєродонецька, Херсонська, Криворіжська та Кам’янська. Всі ці підприємства отримали одинакові умови щодо отримання номінацій по газопостачанню. У них своя формула платежів. У теплокоменерго формула лімітів дещо інша.

- А що буде з попередніми боргами?

- Борги ніхто не відміняв. Головне, що постанова дозволила підприємствам отримати номінації на газ, а також залишати більшу частину коштів на своїх рахунках, щоб виплачувати працівникам заробітну плату, проводити ремонти тощо. А оплата за газ, як і за теплопостачання – це єдина можливість подальшої роботи наших теплопостачальних підприємств.

Відділ внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю
Сєвєродонецької міської ради