В.о. міського голови Григорій Пригеба зустрівся з заступником посла Королівства Бельгія в Україні

17-05-2016

17 травня секретар міськради, в.о. міського голови Григорій Валентинович Пригеба провів зустріч з заступником посла Королівства Бельгія в Україні Жаном де Ланнуа в рамках його робочого візиту до Сєвєродонецька.

На початку заходу заступник посла розповів Григорію Валентиновичу про мету свого приїзду до Сєвєродонецька. Він розказав, що приїхав представляти виставку-дослідження «Іноземні інвестиції в Україну. Кінець ХІХ ст. – початок ХХ ст. Частина перша: Бельгія. Україна - Бельгія: історія взаємовідношень. Кінець ХІХ ст. – початок ХХ ст.», що нині проходить в міському Палаці культури.

«Виставка, яку ми привезли, стосується бельгійських інвестицій, і вона як раз демонструє співпрацю між Україною і Бельгією. Навіть це відбувалося за часів імперської Росії, тож, навіть Росія там присутня», сказав заступник посла.

Жан де Ланнуа наголосив на тому, що Україна в цілому та Донбас зокрема мають велику спільну історичну та культурну спадщину.

«Це спільне минуле, воно ніколи не було забуте, тому що як в Бельгії люди зберігали про це спогади і якісь документальні свідчення, так і люди, можливо, в Україні, які жили поряд с фабриками, які були збудовані бельгійцями, або будинками, в яких жили робітники або з цвинтарями зберігали певною мірою спогади і документальні свідчення про це», - сказав Жан де Ланнуа.

Але в той час, коли Україна перебувала у складі СРСР, ці дані та зв’язки між країнами дещо загубилися. На його думку, дуже важливо, щоб сучасники знали про спільну історію. Також він прагне відновити та ще більше зблизити відносини між Україною та Бельгією.

«Дуже важливо знову зазирнути в ці сторінки минулого і подивитися, наскільки важливими були Україна, український Донбас і Бельгія», - сказав заступник посла. На його думку, ця виставка сприятиме появі нових ідей в сфері налагодження комунікації та співпраці між країнами.

«Звісно, дружні стосунки та співпраця в даний час, в даний момент не означає буквально, що тут знову буде велика кількість промислових підприємств. Навіть тому, що в Бельгії зараз не такий потенціал, який був на той час, більше ніж сто років тому. Зараз Бельгія є серцем Європи, і важливо те, що завдяки таким проектам, люди за допомогою культури мають змогу зустрітися, обмінятися ідеями, в них можуть з’явитися якісь спільні ідеї», - сказав Жан де Ланнуа.

Секретар міської, в.о. міського голови Григорій Пригеба в свою чергу подякував заступнику посла Королівства Бельгія в Україні Жану де Ланнуа за візит в Сєвєродонецьк та виставку, яку він приїхав представляти.

«Дуже вдячний вам, пане заступник посла за те, що завітали до нас. На жаль, за об’єктивних причин я не міг бути присутнім на відкритті виставки, але я обов’язково ознайомлюсь із її експонатами разом з колективом міськради. Також ми дали відповідні рекомендації до міського управління освіти та культури, щоб вони розповсюдили інформацію про виставку в школах та інших закладах та запрошували відвідати її. Адже дуже важливо знати свою історію, історію взаємовідносин з іншими країнами. Це допоможе зрозуміти національну ідентичність, а також сприятиме подальшому зближенню стосунків між нашими державами», - сказав Григорій Пригеба.

Під час зустрічі секретар міськради Григорій Валентинович Пригеба та заступник посла Королівства Бельгія в Україні Жан де Ланнуа обговорили соціально-економічну та культурну ситуацію в місті, а також домовилися про подальшу співпрацю заради збереження спільної історичної спадщини між двома країнами та розвитку подальших відносин та співпраці.