Війни не бажаємо.  Військових поважаємо

25-05-2018

23 травня у Центрі туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді урочисто вітали переможців міського етапу обласного конкурсу учнівської творчості «Чому я поважаю професію військового – 2018».
Конкурс проводиться вчетверте, цього разу у його шкільному етапі взяли участь 550 сєвєродончан. Журі ж міського етапу розглянуло 83 роботи та визначило 39 переможців. Перші місця посіли: третьокласниці Ніка Митрохіна (СЗШ №12, малюнок) та Анастасія Дишлова (СЗШ №4, вірш), шестикласник Ярослав Биков (СЗШ №14, нарис до стіннівки), дев’ятикласники Павло Пронь (СЗШ №4, твір-роздум) та Микита Анциборенко (СЗШ №1, відеосюжет). А от у номінації «Презентація» виявилося відразу два переможці: Максим Алхімов (8-Б клас СЗШ №4) та Максим Востріков (7-Б клас СЗШ №6).
Лідерам надали право ознайомити шановне товариство зі своїми творами. Поезія Анастасії «Моя Україна» закінчувалася словами: «І хочеться так, щоб ні суму, ні гласу, І щоб вся земля та була у прикрасах». Хлопці були більш стриманими і суворими. Ярослав розповів про свого дядька-прикордонника з повним розумінням того, що військова людина належить не собі, а державі, громадянином якої є. Максим Востріков за допомогою слайдів познайомив присутніх з братом – учасником параду до Дня Незалежності; а Максим Алхімов – зі своєю родиною, в якій всі поєднані однією любов’ю і є військовими чи волонтерами. Павло завершив свої роздуми побажанням, аби бойових дій не було у жодному куточку світу, і саме слово «війна» зникло з мови.
Завідувач Сєвєродонецького методичного центру Л.А. Князєва подякувала дітям за їх творчість та вручила грамоти і подарунки від відділу освіти, а присутні на церемонії представники Сєвєродонецького військового комісаріату додали ще й свої. Потому військовий оркестр 53-ої окремої механізованої бригади й музикою підбадьорив.
Та картина була б не зовсім повною, якби ведуча свята – завідувач організаційно-масовим відділом Центру туризму В.А. Гуржій – не нагадала присутнім, що вже підбиті підсумки й обласного етапу творчих перегонів, і за ними третє місце у Ніки Митрохіної, другі – у Ярослава Бикова, Микити Анциборенка та Максима Алхімова. І знову оплески!

За інформацією газети "Сєвєродонецькі вісті"