Виконком прийняв звернення до голови ЛОДА щодо безперебійного забезпечення електричною енергією жителів села Боброве

26-05-2020

26 травня виконком Сєвєродонецької міської ради звернувся до голови Луганської обласної державної адміністрації Сергія Гайдая щодо питання безперебійного забезпечення електричною енергією жителів села Боброве, що адміністративно підпорядковане Сєвєродонецькій міській раді.

Текст звернення

Шановний Сергію Володимировичу!

Протягом тривалого часу у жителів села Боброве, що адміністративно підпорядковане Сєвєродонецькій міській раді , існує гостра проблема з періодичним (і доволі частим) відключенням в селі електроенергії. При цьому у селі одночасно відсутня вода (не працюють свердловини) і воно не є газифікованим. Все це призводить до тяжких наслідків для мешканців села як з точки зору доступності першочергових життєвих потреб (неможливо користуватися побутовою технікою, телебаченням, засобами зв’язку, готувати їжу, зберігати продукти харчування, забезпечувати гігієнічні потреби тощо), так і для виробництва жителями села сільськогосподарської продукції. Останнє таке відключення відбулося 25 травня 2020 року.

На сьогоднішній день живлення електроенергією села відбувається від ЛЕП 6 кВ протяжністю 13,1 км, яка протягнута від насосної станції «Зановська» до свердловини №257 підприємства Попаснянського райводоканалу. По-перше, ця ЛЕП знаходиться в технічно незадовільному стані і на ній часто трапляються пориви. По-друге, ЛЕО періодично відключає цю лінію від живлення через борги Попаснянського райводоканалу за спожиту електроенергію. При цьому без електрики лишаються й жителі села Боброве, хоча вони боргів перед ЛЕО не мають.

Найкращим виходом з цієї ситуації є будівництво окремої ЛЕП від підстанції у селищі Борівське до села Боброве саме для задоволення потреб останнього. За оцінкою ЛЕО, вартість такого будівництва складе 17 млн.грн. Тож, для  реалізації такого проекту потрібно фінансування з Фонду регіонального розвитку України, Сєвєродонецька міська рада гарантує співфінансування на рівні 10%.

Маємо підкреслити, що створення такої ЛЕП дійсно мало б велике значення для регіону, оскільки озеро Боброве, на якому розташоване село Боброве – одна з найкращих у Луганській області територій для створення рекреаційної зони. Але розвиток її в такому напрямку можливий лише при надійному забезпеченні території електричною енергією.

Тож, пропонуємо, шановний Сергію Володимировичу, терміново розглянути питання щодо можливості співфінансування будівництва такої ЛЕП.