Відкрито залізничний перевантажувальний термінал

10-02-2017

6 лютого у Сєвєродонецьку відбулося урочисте відкриття логістичного приватного підприємства «Левада».

Установа займатиметься перевантаженням сільськогосподарської продукції з автомобільного транспорту в залізничний. Це дозволить зберегти місцеві дороги, а також зменшити витрати перевізників на паливо. Повідомляється, що потужність перевантаження зернових з автомобільного транспорту в залізничний складає 100 тонн продукту на годину або 900 тонн на добу. Інвестиції в створення підприємства вже становлять 10 млн. грн. І будівництво вузла перевантаження – тільки перший етап. Влітку тут з’явиться можливість сушки, очищення та зберігання зерна. За деякими підрахунками, для побудови необхідних потужностей може знадобитися два-три роки, а роботи вартість досягне більш ніж 50 млн. грн. «Ми зіткнулися з логістичними проблемами, – каже засновник приватного сільськогосподарського підприємства «Левада» Олександр Огарков. – Для автотранспортних перевезень діє обмеження у вазі потяга до 22 тонн, і більше ми не можемо вантажити, хоча в нас великі причепи на 60 «кубів». А везти зерно вантажівкою з причепом до Миколаєва або Одеси, де знаходяться порти, дуже дорого. Через це місцеві підприємці реалізують свою продукцію, в основному, в Харківській та Дніпропетровській областях. Тому ми вирішили побудувати вузол перевантаження з автотранспорту в залізничні вагони, щоб здешевити логістику транспортування пшениці».

Сєвєродонецька міська рада в межах своїх повноважень сприяла відкриттю цього важливого підприємства. Згідно з рішенням виконавчого комітету №634 від 29.11.2016 року, були надані містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки для будівництва цього залізничного перевантажувального терміналу. Був присутнім на церемонії відкриття та зі словами вітання звернувся до керівників підприємства й секретар Сєвєродонецької міськради, в.о. міського голови Ігор Бутков. «Від імені міської ради вітаю всіх з відкриттям підприємства, яке вирішує цілий ряд питань. Будуть збережені наші дороги, оскільки великі вантажівки не будуть їх розбивати, створюються робочі місця, сплачуються податки до бюджету. А конкуренція сприятиме розвитку сільськогосподарського підприємництва в регіоні. Сєвєродонецька міська рада завжди підтримує подібні ініціативи. Ми готові робити все, що від нас залежить, для їх становлення та розвитку», – сказав Ігор Миколайович.

Наразі підприємство нараховує 12 працівників. У перспективі штат планують розширити до 60 одиниць.

За матеріалами газети "Сєвєродонецькі вісті"