Ви тут:

Відбувся семінар «Енергоефективний будинок майбутнього»

23-11-2016
Категорія: 

В рамках проекту «Енергоефективність в громадах» за підтримки міської ради 22 листопада у приміщенні Сєвєродонецького агентства розвитку громади відбувся семінар для голів ОСББ та ініціативних груп на тему «Енергоефективний будинок майбутнього». Його провело Луганське регіональне відділення Асоціації міст України.

Учасниками заходу були представники міської ради, зокрема заступник міського голови з питань ЖКГ Олег Кузьмінов, координатор сектору розвитку ОСББ Роман Красюк, а також запрошені спеціалісти – експерт з питань створення та функціонування ОСББ проекту Home IWO, член національної ради при КМУ з питань створення та функціонування ОСББ Юлія Самойлова, виконавчий директор Луганського регіонального відділення Асоціацій міст України, регіональний координатор проекту Наталія Бойко, викладач Харківського національного університету міського господарства ім. О.М. Бекетова Аліна Жесткова, заступник начальника управління з корпоративного бізнесу АТ «Ощадбанк» Олександр Оверчук і виконавчий директор Енергетичного агентства «Зелена енергія» Геннадій Леляков.

На початку заходу з вітальним словом до учасників звернувся заступник міського голови О.Ю. Кузьмінов, який наголосив на необхідності впровадження заходів з енергозбереження в житлових будинках. «Напевно важко переоцінити значення енергоефективності для нашої держави в цілому та системи ЖКГ зокрема, – наголосив Олег Юрійович. – Міська влада і я особисто оцінюємо ОСББ як один з найефективніших шляхів розвитку системи ЖКГ, житлового фонду та насамперед впровадження в ОСББ енергозберігаючих технологій. У нашому місті за активної підтримки міської влади створено 53 ОСББ. 30 з них були створені в 2016 році. До них увійшло 85 багатоквартирних будинків. Сподіваємося, що ця тенденція буде продовжена, адже прийнята міською радою програма «Сприяння діяльності ОСББ» продовжує працювати. Так, на 2017 рік в ній закладено 5 млн. грн. на розвиток ОСББ. Зараз обговорюємо з депутатами питання щодо виділення фінансування на одне з найгостріших питань – документацію. Сподіваюся, що у 2017 році це питання закриємо повністю».

Семінар відбувся в два етапи. Перший був присвячений темі «Створення ОСББ – шлях до енергоефективності та енергозбереження у багатоквартирному будинку». Аліна Жесткова презентувала свій досвід з питань новацій законодавства щодо реалізації управління багатоквартирним будинком. Також розглядали питання створення ОСББ як ефективний шлях до модернізації житлового фонду з метою впровадження енергоефективних технологій та презентацію проекту ЄС Home IWO, як формування кращих практик управління багатоквартирними будинками.

В свою чергу Олександр Оверчук ознайомив зі змінами в законодавстві щодо реалізації державної програми енергоефективності, якою передбачено державну підтримку на відшкодування частини суми, залученої об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) на впровадження енергоефективних заходів (комплексне утеплення багатоквартирного будинку, зокрема встановлення котлів і теплопунктів, заміну вікон, утеплення фасадів, дахів, підвалів тощо). Зокрема, була надана інформація про основні аспекти впровадження енергоефективних заходів у житлових будинках «Теплий дім».

На другому етапі семінару говорили про досвід впровадження енергоефективних технологій в житлових будинках у Луганській області. А також про особливості санації, залучення додаткових коштів на впровадження енергоефективних проектів тощо. Геннадій Леляков у своєму виступі зазначив про необхідність здійснення енергоаудиту з метою вивчення нераціонального використання енергетичних ресурсів та на його основі вжиття заходів з підвищення енергоефективності.

Впродовж зустрічі учасники семінару отримали надані фахівцями професійні консультації, необхідну контактну та довідкову інформацію, відповіді на свої запитання щодо механізмів фінансування заходів, спрямованих на підвищення енергоефективності житлових будинків. Крім того, було обговорено основні аспекти збереження тепла в житлових будинках та методи покращення існуючих теплотехнічних параметрів будівель з метою зниження вартості обігріву будівель шляхом впровадження енергозберігаючих заходів.

Олеся ПЕТРОВА





Рейтинг: 
4
Средняя: 4 (1 оценка)