Відбулося засідання та перший рейд міської комісії з благоустрою

24-02-2017

21 лютого під головуванням заступника міського голови Григорія Валентиновича Пригеби відбулося перше засідання міської комісії з контролю за станом благоустрою та врегулюванням питань щодо стихійної торгівлі на території м. Сєвєродонецька. Комісія була створена на останньому засіданні виконавчого комітету міськради з метою реалізації заходів, спрямованих на забезпечення дотримання вимог Закону України «Про благоустрій населених пунктів», Правил благоустрою території, забезпечення чистоти і порядку в м. Сєвєродонецьк, запобігання випадкам несанкціонованої торгівлі та ліквідації її осередків на території Сєвєродонецька.

Одне з основних питань порядку денного стосувалося організації рейдів містом з дотримання правил благоустрою місцевими підприємцями. Бізнесменів закликатимуть до чистоти та порядку на прилеглій до їх підприємств території. Порушникам міських правил благоустрою будуть виносити попередження. У разі відсутності реакції до недобросовісних суб’єктів господарювання вживатимуться заходи відповідно до наданих повноважень. Також члени комісії обговорили й особливості проведення в місті обстежень вулиць з метою виявлення місць стихійної та несанкціонованої торгівлі.

Керівник комісії, заступник міського голови Григорій Пригеба закликав присутніх якнайшвидше приступити до рейдів з метою наведення чистоти та порядку в місті. «Ми повинні привчити сєвєродончан до чистоти. Звісно, члени комісії будуть постійно проводити рейди з метою дотримання правил благоустрою в Сєвєродонецьку. Але ми маємо намір проводити й велику роз’яснювальну роботу серед населення. Щоб містяни не тільки самі не смітили, але й робили відповідні зауваження невихованим жителям, які смітять на вулиці та не прибирають за собою. Оскільки мешканці і громада – це власники населеного пункту. Тому ми повинні ще й закликати сєвєродончан бути господарями в своєму місті», – сказав Григорій Валентинович.

Окрім вищезазначених питань, на засіданні обговорили й необхідність розробки механізму демонтажу незаконно встановлених безгоспних малих архітектурних форм, що має спонукати власників несанкціонованих МАФів до початку роботи в правовій площині.

Наступного дня члени комісії почали втілювати заплановане напередодні в життя. 22 лютого відбувся перший рейд. Представники міської ради перевіряли дотримання підприємцями правил благоустрою на прилеглій до ринку «Успіх» території, яка є комунальною власністю. Існуючі тут малі архітектурні форми в першу чергу викликали сумніви щодо відповідності їх діючому законодавству, адже розташовані вони в безпосередній близькості до проїжджої частини, що є прямим порушенням.

Під час обстеження члени комісії проводили із підприємцями роз’яснювальну роботу щодо необхідності дотримання правил благоустрою, а також перевіряли документи на дозвіл здійснення своєї діяльності. Не всі продавці йшли на контакт із представниками органів місцевого самоврядування. Деякі навіть відмовлялися пред’являти документи співробітникам поліції, які теж брали участь у рейді. Провели члени комісії й обстеження на тротуарній частині перехрестя просп. Гвардійського – вул. Курчатова. Тутешні торговельні точки користуються попитом у сєвєродончан, однак це місце розташування носить аварійний характер, адже тут нещодавно відбувся порив каналізаційного колектора, і здійснення торгівлі може стати причиною рецидиву.

Під час рейду власникам малих архітектурних форм, розташування яких суперечить діючому законодавству, члени комісії встановили строки демонтажу кіосків та перенесення здійснення своєї діяльності у спеціально відведені для цього місця. Перевіряючі зробили попередження й підприємцю, МАФ якого знаходиться на тролейбусній зупинці по вул. Курчатова з боку «хитрого» ринку. Холодильники з напоями розташовані прямо біля бордюру та не тільки заважають виходу пасажирів з електротранспорту, а й можуть стати причиною аварійної ситуації.

Також під час рейду члени комісії обстежили занедбані приватні об’єкти, які стали місцем накопичення сміття, а своїм видом псують зовнішній вигляд міста. Зокрема, представники органів влади обстежили покинуту недобудову біля Центральної аптеки, розташований неподалік заклеєний об’явами мобільний кіоск та зупиночний комплекс, а також колишній магазин «Брусничка» по пр. Гвардійському, який недобросовісні місцеві жителі розбирають на будівельні матеріали та який став місцем перебування наркоманів і безхатченків.

Члени комісії відразу ж вирішили знайти власників цих занедбаних об’єктів для проведення з ними роз’яснювальної роботи щодо необхідності приведення їх власності у відповідність до правил благоустрою. В іншому випадку до них будуть вжиті заходи відповідно до наданих повноважень.

За результатами обстеження заступник голови комісії Олександр Бондаренко розповів, що основне виявлене під час рейду порушення – здійснення торгівлі на комунальній території без узгодження з органами місцевого самоврядування.

«Поки що наші бесіди мають рекомендаційний характер. Ми пояснюємо людям, розповідаємо, просимо їх поставитися з розумінням для того, щоб навести порядок у Сєвєродонецьку. Підприємцям у нашому місті раджу увійти в правову площину здійснення, узгодити свою діяльність з місцевою владою, отримати дозвіл та законно займатися торгівлею, брати участь у благоустрою міста й дотриманні чистоти в ньому», – каже Олександр Васильович.

Відтепер комісія має намір проводити подібні рейди регулярно. Це сприятиме дотриманню правил благоустрою та якнайшвидшому наведенню чистоти і порядку в нашому місті.

За інформацією газети «Сєвєродонецькі вісті»