Відбулися заходи, присвячені 31-й річниці Чорнобильської трагедії

26-04-2017

26 квітня біля пам’ятника жертвам Чорнобиля відбувся мітинг-реквіем, присвячений 31-й річниці Чорнобильської трагедії.

У заходах взяло участь обласне та міське керівництво. Перший заступник голови Луганської ОДА Роман Власенко зазначив, що 31 рік тому людство дізналося, що «мирний» атом виявися не таким мирним, як вважалось, адже приборкати його неможливо. Вийшовши з-під контролю, він спричинив національну трагедію. Роман Власенко також подякував ліквідаторам за їх подвиг, за врятування, без перебільшень, усього людства.

В.о. першого заступника міського голови Сергій Зарецький у свої промові нагадав, що 26 квітня 1986 року – дата трагічна, яка назавжди увійшла в історію, як день, коли відбулася одна з найбільших техногенних катастроф у світі. І хоча минуло більше трьох десятиліть, її наслідки всі ми відчуваємо на собі до сьогодні. Це стосується не лише нашого покоління, а й, можливо, десятків наступних поколінь. Чимало ліквідаторів пішли з життя від хвороб, спричинених руйнівною радіацією, додав в.о. першого заступника міського голови. «Сьогодні, як і щороку, 26 квітня ми покладаємо квіти до пам’ятника жертвам Чорнобиля. Всі ми безмежно вдячні ліквідаторам за врятовані життя та низко схиляємо голови і шануємо пам’ять тих, кого вже немає з нами. Нехай пам’ять про ті жахливі події вчить нас любити нашу Землю, природу, мир та людське життя», - зазначив у промові Сергій Зарецький.

Відзначив подвиг ліквідаторів й заступник начальника управління патрульної поліції в містах Лисичанську, Сєвєродонецьку та Рубіжному Юрій Орловський.

Виступили на мітингу-реквіємі керівник громадської спілки «Ветерани Чорнобиля Луганщини» Олексій Малик та голова громадської організації «Ветерани Чорнобиля м. Сєвєродонецька» Алевтина Фіалковська, а також члени цих організацій.

Вшанували загиблих внаслідок Чорнобильської катастрофи хвилиною мовчання.

Після панахиди по загиблих і померлих, які ціною свого життя та здоров’я захистили людство від найбільшої у світі техногенної катастрофи, представники облдержадміністрації та міської влади, а також всі бажаючі поклали квіти до пам’ятника.

Міські заходи продовжилися на території храмового комплексу «Лісова дача», де було освячено місце для майбутнього пам’ятника жертвам Чорнобиля.

Відділ внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю

Сєвєродонецької міської ради