В Сєвєродонецьку вшанували пам'ять жертв Голодомору

27-11-2017

В останню суботу листопада в Україні вшановують пам'ять жертв Голодомору. До 85-ї річниці цього трагічного явища в історії нашого народу у Сєвєродонецьку відбулася низка заходів.

24 листопада в арт-вітальні міського Палацу культури під час тематичної програма «Пам’ятаймо» учасникам заходу розповідали історію, хронологію та наслідки страшних подій в Україні у 1932-1933 рр., презентували книжки, в яких детально розповідається про ті буремні часи. Одразу після тематичного заходу на площі біля МПК відбулася акція «Вогник пам’яті», під час якої її учасники виклали на землі лампадки у формі хреста.

25 листопада біля пам’ятника Жертвам Голодомору 1932-1933 років, що знаходиться на території храмового комплексу «Лісна Дача», пройшов мітинг-реквієм. У ньому взяли участь керівництво і працівники Луганської ОДА та Сєвєродонецької міськради, представники духовенства та громадських організацій, співробітники силових структур, сєвєродончани та гості міста. Під час своєї промови радник міського голови Кристина Бойкова закликала зберегти пам’ять про жертв Голодомору: «Сьогодні, у цей скорботний день, ми вшановуємо пам’ять мільйонів загиблих людей, яких цинічно закатували голодом. Голодомор 1932-1933 років не був стихійним явищем. Це була жорстока акція, спрямована на знищення української ідентичності, української духовності, знищення мрії про самостійну українську державу, - сказала Кристина Бойкова. - Я закликаю усіх вшанувати пам’ять загиблих, закатованих голодом людей і запалити свічку пам’яті. Ми повинні завжди пам’ятати про Голодомор, щоб цей жорстокий досвід історії ніколи не повторився знову».

Під час мітингу представники духовенства провели панахиду за загиблими від голоду у 1932-1933 рр. Присутні вшанували пам'ять жертв Голодомору хвилиною мовчання.

Завершився захід покладанням квітів до пам’ятника та запалення лампадок на знак співчуття, скорботи та незгасаючої пам’яті про ті страшні події.

Владислав Старицький