В Сєвєродонецьку пройшли «Богатирські ігри»

30-05-2016

29 травня в Сєвєродонецьку відбулися «Богатирські ігри». Цей захід присвячений Дню міста, яке відзначається в останню неділю весни.

Під час «ігор» свою силу демонстрували чотири «богатирі». Усі вони титуловані спортсмени, неодноразові переможці чемпіонатів з силових видів спорту, які мають за своїми плечима не один рекорд. Це майстер спорту України з пауерліфтингу, богатир Луганщини-2013, срібний призер командного кубку України 2015-го року, м. Сєвєродонецьк, володар рекорду України з переносу важкості (м. Полтава 21.05.2016) Володимир Савост’янов, бронзовий призер турніра «Богатир Донбасу-2012» (м. Донецьк), срібний призер командного кубку України в 2015 році (м. Сєвєродонецьк), володар рекорду України з переносу важкості (м. Полтава, 21.05.2016) Юрій Коротенко, старший викладач ІХТ ВНУ ім.. Володимира Даля (м. Рубіжне), президент федерації силових видів спорту Луганської області, Майстер спорту України з пауерліфтингу, володар рекорду України з переносу важкості (м. Полтава 21.05.2016), срібний призер командного кубку України в 2015-му році Олександр Дубовий та мастер спорту з пауерліфтингу, інструктор з силового екстриму в Льодовому палаці Дмитро Лобак.

Захід проходив на проїжджій частині проспекту Гвардійського, що біля площі Перемоги, транспортний рух по дорозі якого на час святкування перекрили робітники автомобільних служб. Під час «ігор» спортсмени показували вправи на силу та витривалість. Вони перевертали колесо, переносили колоду, підіймали штангу. Вага кожного спортивного знаряддя була більше центнера: колесо важило 360 кілограмів, колода – 210. Для того, щоб підвищити складність виконання вправи атлети просили додаткову вагу.

Під час заходу кожен бажаючий міг спробувати себе в будь-якій силовій вправі. Деяким це було не під силу, але були й такі, які частково змогли повторити за силачами вправи. Наприклад, хлопець, що визвався з натовпу зміг кілька разів підняти та перевернути 360-кілаграмове колесо.

Один з богатирів, президент федерації силових видів спорту Луганської області Олександр Дубовий вважає, що подібні заходи дуже важливі, оскільки вони сприяють створенню здорової української нації
«Важливість подібних заходів, в першу чергу, це те, що ми живемо на Донбасі. Це єдність. Єдність нашої країни, єдність духу, українського духу. Хотілось би, щоб наше молоде покоління прагнуло здорової нації. Більш того, Україна зарекомендувала себе як одна з найсильніших націй світу, – каже Олександр. - Не дивлячись на ранній час, на похмуру погоду, в нас повна площа. В нас багато людей. І це дуже важливо. Ще більше підкреслювало цей захід те, що виступали місцеві спортсмени, які в нас тренуються, працюють та живуть».

Відділ внутрішньої політики та зв'язків з громадськістю Сєвєродонецької міськради