В міській раді презентували проект «Сприяння безпеці громад та запобігання насильству в громадських місцях у східній Україні»

15-02-2019

14 лютого 2019 року в приміщенні міської ради пройшла презентація проекту «Сприяння безпеці громад та запобігання насильству в громадських місцях у східній Україні», яка була представлена регіональною координаторкою Міжнародного благодійного фонду «Українська фундація громадського здоров’я» Оленою Єсипенко.

У заході взяли участь керівництво міста, депутати міськради, працівники виконавчих органів міської ради, соціальні, медичні та педагогічні працівники, дільничні офіцери поліції та офіцери ювенальної превенції, лідери місцевих громадських організацій та соціально активні громадяни.

Вступне слово взяла заступник міського голови, начальник відділу кадрової роботи та з питань служби в органах місцевого самоврядування Ірина Степаненко:

«Сьогодні ми торкнемось теми, яка була актуальною завжди. Але в наш час вона актуальна, як ніколи. З цього приводу постійно важливо формувати свідомість населення, своєчасно інформувати. Бажаю всім плідної роботи на сьогоднішньому заході, щоб нові отримані знання були вам на користь та ми змогли обговорити низку нагальних питань, поділиться думками. Сподіваюсь, що наша зустріч не остання, що ми співпрацюватимемо з вами та з вашим фондом», - зазначила Ірина Вікторівна та передала слово координатору Проекту.

На початку свого виступу Олена Єсипенко зауважила, що цей Проект стартував з січня цього року у 29 пілотних громадах Луганської, Донецької та Запорізької областей та розрахований на 3 роки роботи. Вона підкреслила: «Наш проект реалізовується в рамках проектів Структури ООН Жінки на сході України за фінансування урядів Норвегії та Данії, а також Об’єднаної програми ООН Жінки, Програми розвитку ООН, Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН, Фонду народонаселення ООН «Підтримка Євросоюзу на Сході України – відновлення, встановлення миру та управління», що фінансується Європейським Союзом, у партнерстві з Міжнародним благодійним фондом «Українська фундація громадського здоров’я»».

Далі учасникам заходу була представлена презентація Проекту. Усі присутні ознайомились з поняттями «ґендерно зумовлене насильство» та «домашнє насильство», безпека в громаді.  Була презентована мета, завдання, компоненти та подальший розвиток Проекту в регіоні.

Очікувані результати роботи за Проектом:

1. Привернення уваги керівництва та представників громад до теми ґендерно зумовленого, у тому числі домашнього насильства, безпеки жінок, та старт мобілізації діяльності у цьому напрямку.
  2. Розпочато процес об’єднання представників/-ниць місцевих органів влади та поліції, надавачів психологічних та медичних послуг, а також членів жіночих об’єднань у вирішенні проблем ґендерно зумовленого, у тому числі домашнього насильства та безпеки жінок у громаді.
  3. Актуалізація потреби мешканців громад в отриманні інформації про ґендерно зумовлене, у тому числі домашнє насильство, забезпечення безпеки жінок.
  4. Визначення шляхів виконання завдань проекту у партнерстві із пілотними громадами.

Наприкінці зустрічі учасниками заходу були налагоджені контакти та обговорена актуальність і потреби мешканців щодо ситуації із ґендерно зумовленим, у т.ч. домашнім насильством у громаді та безпеки жінок.

Відділ внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю міської ради