Увага! Суб’єктам господарювання!

29-12-2016

Відділ контролю споживчого ринку департаменту економічного розвитку та торгівлі Сєвєродонецької міської ради попереджає про дотримання Вами норм Постанови КМУ від 30 липня 1996р. №854 «Про затвердження Правил роздрібної торгівлі алкогольними напоями».

Напередодні новорічних свят зростає попит на алкогольну продукцію, яка може мати нелегальне походження.

Наразі в Україні саме продаж алкогольних напоїв з підробленими марками акцизного податку, та продаж спиртних напоїв за цінами, нижчими за мінімальні є найтиповішими порушеннями. За інформацією аналітичних підрозділів Державної фіскальної служби України, у тіньовий обіг алкоголь потрапляє як з підпільних цехів, що виробляють фальсифіковану продукцію, небезпечну для здоров’я і життя людини, так і з легально діючих підприємств галузі , що незаконно виготовляють її  з нелегально отриманого спирту. Такий необлікований алкогольний продукт надходить до торговельної мережі з підробленими марками акцизного податку. Фахівці стверджують, що підробляються переважно горілчані  вироби нижчого цінового сегмента. Це пояснюється невисокою купівельною спроможністю наших споживачів, а також тим, що у продукції цієї категорії практично відсутні складні елементи ідентифікації – маркування, друк, нанесення логотипу, відносно простий закупорюваний пристрій, звичайна пляшка тощо.

Торговельні підприємства, а також території поблизу ринків та стихійні базари є основними місцями збуту підробок. Втім не лише дрібні  торговці є джерелом небезпеки, нелегально вироблений алкоголь можна придбати і в торгівельних мережах.

Головні ознаки контрафактного алкоголю – ціна, набагато нижча від встановленого урядом рівня, а також підроблені акцизні марки.

Попереджаємо суб’єктів господарювання та громадян, що за виготовлення і реалізацію фальсифікованого алкоголю передбачена кримінальна відповідальність.