Ви тут:

«Усмішка» дарує позитив

27-03-2017
Категорія: 

Усмішка... Вона нічого не коштує, але багато дає. Вона обдаровує тих, хто її отримує, і не віднімає у того, хто її дарує.

Саме таку символічну назву – «Усмішка» – має Зразковий художній колектив дитячо-юнацький вокальний ансамбль Сєвєродонецького міського Центру дитячої та юнацької творчості.

Він відіграє велику роль у вихованні дітей та молоді, пропаганді вокального мистецтва, знайомстві з сучасними музичними напрямками тощо. Є творчим колективом, який об’єднує 54 дитини віком від 4-х до 19-ти років.

Основна мета роботи гуртка – розвиток музичних здібностей та інтересів дітей. Участь у дитячо-юнацькому вокальному ансамблі, його буднях і святах є доброю школою навчання дітей спілкуванню, а виступи на концертах – джерелом радості і натхнення.

Програма гуртка передбачає навчання в групах початкового, основного та вищого рівня. Початковий рівень базується на нескладних мелодійних піснях веселого характеру. Основою занять є ігрова форма навчання.

Група основного рівня – найважливіша ланка у всій вокальній роботі колективу. Це головний актив співаків. З розширенням діапазонних і виконавських можливостей у вихованців цієї групи розширюється і їх репертуар.

У групі вищого рівня продовжується і закріплюється робота попередніх років на всіх напрямках. Її вихованці стають організаторами й ініціаторами усіх цікавих музичних справ у колективі. Вони мають в своєму багажі значний запас знань, навиків, вражень та умінь.

Кожне заняття гуртка можна назвати зборами однодумців, любителів музики та вокального мистецтва. Підпорядкувати своє «Я» завданням і цілям колективу – одне з правил його учасників. Вихованці «Усмішки» вважають, що лише тоді справа, якою займається весь колектив, стане справою кожного, коли в неї вкладено загальні зусилля, загальну працю.

Заснувала та керує цим унікальним і співочим колективом Ольга Валентинівна Панаріна – цілеспрямований, вимогливий до себе педагог, який ретельно виконує доручення, постійно підвищує свій професійний рівень, має організаторські здібності.

«Хто хоче – шукає можливості, хто не хоче – шукає причини» – саме ці слова стали для Ольги Панаріної професійним та життєвим кредо.

Педагог розуміє, що для досягнення поставленої мети особливо важлива творча атмосфера в колективі. Необхідно викликати інтерес до пісні, яку вчать вихованці, виховувати у них любов до самого процесу спільного співу. Обираючи твори для розучування, Ольга Валентинівна завжди думає про їхню художню цінність. Вона прагне, щоб кожен твір залишав в душах виконавців і слухачів неповторний, добрий слід. Педагог знає, що включення до репертуару класики і народної музики – обов’язкова умова творчого зростання будь-якого вокального колективу і у виконавському відношенні, і в сенсі загальномузичного розвитку вихованців.

«Хай у моїх вихованців буде багато не просто заспіваних, а улюблених творів, від яких поступово протягнуться ниточки, проляжуть «містки» до музики, і не лише вокальної, але й симфонічної, оперної, балетної, фортепіанної» – саме такою думкою керується педагог при підборі репертуару. До речі, вихованці також беруть участь в оцінці і виборі творів.

О.В. Панаріна відслідковує результативність роботи вихованців в індивідуальному прояві – двічі на рік проводить індивідуальну атестацію (прослуховування), програма якої будується на вікових вимогах та програмі розвитку колективу.

Досвід роботи та захопленість своєю справою, надзвичайна толерантність і доброзичливе ставлення до дітей та колег – це складові успіху педагогічної діяльності Ольги Панаріної.

Її як досвідченого педагога поважають не тільки вихованці, батьки та колеги, а й громадськість міста. Найкращий доказ цьому - плідна співпраця з профільними установами, серед яких Сєвєродонецьке обласне музучилище ім. С. Прокоф’єва, музичні школи, міський Палац культури, ПК хіміків, освітні заклади міста тощо.

О.В. Панаріній неодноразово висловлювалися подяки виконкому Сєвєродонецької міської ради та відділу освіти, Луганського обласного центру народної творчості. Вона нагороджена різноманітними грамотами та удостоєна багатьох дипломів.

Зразковий дитячо-юнацький вокальний ансамбль «Усмішка» під керівництвом Ольги Валентинівни є постійним учасником різноманітних концертів, бо саме участь у них виявляє всі можливості колективу, його художні надбання, досягнутий виконавський рівень, демонструє його згуртованість, дисципліну, сценічність, емоційність, зібраність.

Зразковий дитячо-юнацький вокальний ансамбль «Усмішка» є постійним учасником масових заходів – це виступи на різноманітних міських урочистостях, на підприємствах міста, в дитячих садках та загальноосвітніх закладах міста, участь у ярмарках.

У колективі серед вихованців старшого віку постійно ведеться професійна підготовка до вступу у профільні навчальні заклади на спеціальності музичного фаху, тому багато хто з них продовжив музичну освіту. Серед випускників колективу є солісти вокально-інструментальних ансамблів м. Сєвєродонецька, соліст Київського національного театру оперети, керівник вокального гуртка ВПУ №92 м. Сєвєродонецька.

Дитячо-юнацький вокальний ансамбль «Усмішка» щорічно бере участь у міському фестивалі дитячої та юнацької творчості «Діти – майбутнє України» і з 2012 по 2016 рр. посідав І місце.

Колектив та солісти є неодноразовими учасниками різноманітних конкурсів та фестивалів. Зокрема, VІ Міжнародного фестивалю пісні «Чорнобильські мотиви» (відзнака журі); І обласного дитячого фестивалю «Пісенна хвиля Луганщини» (ІІІ місце); ХVІІ Всеукраїнського відкритого дитячо-юнацького фестивалю-конкурсу естрадної пісні «Різдвяна зіронька» (Марія Денисенко, ІІІ місце); ІІ Відкритого регіонального фестивалю-конкурсу патріотичної пісні «Заради миру на Землі» (гран-прі); VІІ Відкритого Свистунівського фестивалю поезії Т.Г. Шевченка (Зразковий дитячо-юнацький вокальний ансамбль «Усмішка» – відзнака журі; Анастасія Ліпова – ІІІ місце); Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Обдарована молодь-2016» (диплом ІІ ступеня).

22 березня у цього чудового «усміхненого» ансамблю відбувся звітний концерт на підтвердження почесного звання «Зразковий художній колектив».

Ми щиро бажаємо і юним даруванням, і Ользі Валентинівні подальшого творчого розвитку, натхнення, нових звершень та вдячних глядачів! Радуйте і надалі нас своїм прекрасним співом та даруйте нам свій позитив і щирі усмішки!

За матеріалами газети "Сєвєродонецькі вісті"

Рейтинг: 
Голосов пока нет
291
0