Українці, які постраждали від війни, знаходять прихисток на Львівщині: історія ліквідатора зі Сєвєродонецька

16-08-2022

З початку повномасштабного вторгнення Львівщина прийняла сотні тисяч внутрішньо переміщених осіб. Серед них є і Олександр Афанасенко з Сєвєродонецька.

У Сєвєродонецьку Олександр Афанасенко прожив до 74 років. Та війна змусила його у поважному віці покинути домівку.

З рідного міста Олександра Афанасенка вивезли волонтери Червоного Хреста, спочатку в Покровськ, а згодом у Львів.

В окупованому місті з рідних залишилися донька та внук, дружина померла в 2012 році від онкозахворювання. Через три дні після того, як Олександра евакуювали, зв’язок з рідними обірвався.

Та чоловік не втрачає надію. Щодня набирає номер мобільного найріднішої людини. «Хотілося б дізнатися чи живі-здорові», – зазначив він.

Будинок, у якому мешкав чоловік, найімовірніше, зруйнований. У місті немає електрики, газу, мобільного зв’язку. Обстрілювали місто з перших днів повномасштабної війни. Ракети й міни жителі міста навчилися розрізняти на слух, перерви між обстрілами були 1-2 години.

Спочатку чоловік не планував покидати Сєвєродонецьк. Каже, якби не волонтери, які прийшли до нього додому, сам би не вибрався.

Олександр Афанасенко пересувається на інвалідному візку, тому самостійно евакуюватися йому було б складно. Хвороба – наслідок катастрофи на Чорнобильській АЕС. Чоловік працював ліквідатором в травні-липні 1988 року.

Сьогодні чоловік знайшов прихисток на Львівщині у Підбузькому геріатричному пансіонаті. Незважаючи на пережите, він не падає духом. У пансіонаті почувається в безпеці, отримує необхідний догляд.

Разом із Олександром прихисток знайшов і його домашня улюблениця – собака Герда. Вона живе на господарському дворі закладу. Чоловік розповів, що час із Гердою – частина колишнього життя, що пов’язує з домом.

Зазначимо, що сьогодні на Львівщині живе понад 240 тисяч офіційно зареєстрованих переселенців, за неофіційними підрахунками, ця цифра вдвічі більша.

В область продовжують прибувати евакуаційні потяги. Як ми повідомляли, зараз у Львівську область евакуюють багато людей похилого віку та з інвалідністю, дуже часто вони без супроводу та і в подальшому потребують допомоги і підтримки.

Відтак, людей, які колись працювали чи працюють в освітній сфері або мають дотичність до соціальної допомоги, волонтерства, запрошують долучитись до ініціативи соціальної відповідальності. Йдеться про підтримку, догляд та супровід переселенців поважного віку.

]]>https://invak.info/zhizni-i-lichnosti/ukrayinci-yaki-postrazhdali-vid-vi...]]>