Українці – козацька нація

03-03-2017

28 лютого в актовій залі СЗШ №20 в рамках міського етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») відбувся конкурс «Ватра».
Захід проводився в два етапи. Для школярів 1-4 класів було організовано конкурс візитної картки рою – «Котигорошко», під час якого маленькі козачата представили назву свого рою, девіз та інсценували українську пісню.
Учнями 8-10 класів під час другого етапу було проведено творчо-мистецький звіт «Джури». Протягом 10 хвилин кожен юнацький рій у складі восьми осіб представив театралізоване дійство. Воно складалося з презентації рою та висвітлення власного бачення ситуації в регіоні. Під час виступу хлопці й дівчата розкрили теми народознавства, українського козацтва, сучасної історії, презентували власні досягнення з життя, суспільно корисної роботи, громадської діяльності рою, засвідчили свої знання з зазначених тем і показали любов до рідної мови, землі та краю.
У самодіяльних композиціях і «Котигорошків», і «Джур» були використані словесні жанри, українська народна пісня, танці, іноді з елементами бойових мистецтв. Причому високий рівень підготовки останніх продемонстрували як хлопці, так і дівчата, чим особливо вразили суддів.
Крім цього, серед критеріїв оцінювання були артистичність і майстерність виконання, використання у дійстві власних ройових атрибутів та костюмів, інформаційна насиченість змісту програми, музичний супровід і загальне враження.
Оцінювало учасників компетентне журі, до складу якого увійшли головний спеціаліст відділу молоді та спорту Сєвєродонецької міської ради Світлана Попова, представник об’єднаного Центру цивільно-військового співробітництва м. Сєвєродонецьк, підполковник Віталій Небожук, хореограф ЦДЮТ Світлана Росадкіна, режисер МПК, керівник театру Сергій Піоваров та керівник гуртка СЦТКЕУМ Вікторія Гуржій.
Серед почесних гостей на заході були присутні також заступник начальника відділу освіти Сєвєродонецької міської ради Руслан Подоляка, головний спеціаліст відділу Наталія Гаввіна, директори СЦТКЕУМ та СЗШ №20 Лариса Борисова і Костянтин Кіналь.
Під час заходу грамотами та подяками об’єднаного Центру цивільно-військового співробітництва м. Сєвєродонецьк були відзначені кращі стрільці – учасники попереднього етапу гри «Джура», що має назву «Стрільба з пневматичної зброї». Так, серед учнів 5-7 класів («Козачата») за зайняте ІІІ місце нагороджений Євген Коваленко (кількість набраних балів 27), за ІІ місце – Єгор Єгоренко (28 балів). Обидва хлопці – учні НВК «Гармонія». За І місце нагороджений Сергій Хрипун (37 балів, СЦТКЕУМ). Серед учнів 8-10 класів («Джури») ІІІ місце посіли учні СЗШ №8 Володимир Сініцин та Дмитро Журавель, а також Микита Назаров (Борівський НВК), які набрали по 27 балів. На ІІ місці – Люсі Карапєтян (СЗШ №15, 28 балів). На І місці учень СЗШ №18 Равшан Ільченко, що набрав 31 бал.
По завершенню виступів учнівської молоді судді зібралися для обговорення та підбиття підсумків, які згодом стануть відомі всім учасникам. А поки що судді подякували школярам за активну участь у грі, небайдужість, розуміння сучасної ситуації в регіоні, патріотизм, гордість за рідну школу, місто і країну та національну гідність. А також запросили джур і котигорошків взяти участь у наступних етапах гри. Найближчим часом для молодших школярів буде організовано конкурс малюнків патріотичного спрямування, а для старших – конкурс-змагання з перетягування каната.
«Українці – це єдина у світі козацька нація, дисциплінована та організована, – зазначив Віталій Небожук у своїй промові. – Я радий, що мав змогу бути присутнім на цьому заході і від щирого серця хочу подякувати його організаторам та учасникам за проведену роботу. Ви робите добру і дуже потрібну справу. Побачивши виступи молоді, мені стало зрозуміло, що живий ланцюг спадковості українського козацтва ніколи не перерветься. І в України є майбутнє. Особливо тепер, коли в етнічній пам’яті українців відбувається відновлення національно-патріотичних переконань, традицій і любові до своєї Батьківщини».
Олеся ПЕТРОВА