Україна визнає, світ пам’ятає, світ визнає!

24-11-2018

У четверту суботу листопада Україна і світ вшановують пам'ять жертв голодоморів. Це трагічне явище в історії нашого народу визнано злочином геноциду проти Українського народу і злочином проти людяності.
24 листопада біля пам’ятника Жертвам Голодомору 1932-1933 років, що знаходиться на території храмового комплексу «Лісна Дача», відбувся мітинг-реквієм.

У ньому взяли участь керівництво і працівники Луганської ОДА та Сєвєродонецької міськради, представники духовенства та громадських організацій, співробітники силових структур, сєвєродончани.

Під час своєї промови перший заступник міського голови Ігор Слєсарєв зазначив:
«Трагічна пам’ять про Голодомор – це чорна сторінка історії, бездонний колодязь, у який, можливо, і не хотілося б заглядати, але мусимо, аби не повторилося найстрашніше за всю історію України – штучне насильницьке винищення людей.
Завдяки свідкам та історикам ми вже знаємо досить правди, щоб зрозуміти, яка величезна і безповоротно втрачена частина нашого народу. Усе це ми маємо розуміти і пам’ятати.
А тому наш святий обов’язок сьогодні – зберегти пам’ять про всіх невинно закатованих та доведених до голодної смерті у країні, де найкращі у світі чорноземи та найродючіша земля, про всіх, хто не дожив, пам’ять про живих і ненароджених. Ніхто не повинен про це забувати!
Ми маємо для себе чітко зрозуміти – головною, неперехідною цінністю для нас є власна держава. Бо лише здобуття Україною незалежності та демократичний шлях, який ми обрали, є надійною гарантією того, що це ніколи не повториться».

Під час мітингу представники духовенства провели панахиду за загиблими від голоду у 1932-1933 рр.

Після хвилини мовчання, якою присутні вшанували пам'ять жертв голодоморів, до пам’ятника були покладені квіти та запалені лампадки на знак співчуття, скорботи та незгасаючої пам’яті про жахливі події і зламані життя.

Відділ внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю