У ВЦА м.Сєвєродонецьк зацікавилися досвідом Вінничини з переробки сміття

15-12-2020

В ході робочого відрядження до Вінницької області заступник керівника військово-цивільної адміністрації м.Сєвєродонецьк Максим Черевко та директор КП «Сєвєродонецьккомунсервіс» Євген Астапов ознайомились із досвідом роботи щодо переробки сміття на тротуарну плитку та бордюри в комунальному підприємстві «Добробут» м. Іллінці.

Ідея створення на Вінничині переробного підприємства виникла три роки тому. Міською владою Іллінців було розроблено стратегічний план переробки сміття на тротуарну плитку та бордюри. За державний та місцевий бюджети було закуплено спеціалізоване обладнання. У комплексі вийшло близько 15 мільйонів гривень. Менш ніж за три роки було налагоджено виробництво. В цей час відбувалося привчання місцевих мешканців до сортування сміття. Для цього було створено 49 сміттєвих майданчиків із сортувальними контейнерами.

Як працює комунальне підприємство з переробки сміття в Іллінцях? На сортувальній лінії відбираються вироби з пластика, які потім подрібнюються і переплавляються на агломераторі. В цю суміш добавляється кварцовий пісок та при необхідності фарбники, яка потім замішується та подається на прес - так із відходів виробляється різнокольорова тротуарна плитка та бордюри.

За одну робочу зміну на підприємстві виробляється більше 50 квадратних метрів полімерпіщаної тротуарної плитки та бордюр. До речі, на сміттєсортувальному переробному комплексі, де раніше розміщався сміттєвий полігон, нині висаджено 5,5 га яблуневого саду. Саджанці для нього та обладнання з догляду за садом закуплені за гроші, виручені за сміття. Створене пасовище кіз та овець, а також побудовані вольєри для їх утримання та розплоду. Розводять і свиней. Окремо на території підприємства зведено приміщення для працівників станції з їдальнею, роздягальнями, душовими та пральнею.

Відтепер містечко Іллінці, до якого приєдналися 23 найближчих населених пункти, будує на своїх територіях нові пішохідні дороги з пластикових пляшок та целофанових пакетів, а переймати досвід переробки сміття на Вінниччину приїжджають з різних територіальних громад України.

Заступник керівника військово-цивільної адміністрації м.Сєвєродонецьк Максим Черевко зазначає: «Для Сєвєродонецька досвід вінничан надзвичайно актуальний. Іллінці – яскравий приклад, як громада удосконалює систему утилізації твердих побутових відходів через збирання, сортування та переробку використаного пластику, паперу, скла, тощо. А як зазначають експерти, полімерпіщана плитка, що виробляється на комунальному підприємстві, має низку переваг перед звичайними цементними: міцна, стійка до стирання та температурних перепадів, до солі та вологи. Крім того, зменшується нагромадження сміття на місцевому полігоні, а загалом – відбувається покращення екологічного стану навколишнього середовища.

Сміттєсортувальний переробний комплекс в Іллінецькій об’єднаній територіальній громаді побудували за два роки в рамках реалізації екологічних заходів коштами обласного та міського бюджетів.

Я доповів про результати відрядження керівнику ВЦА нашого міста Олександру Стрюку. Отримав добро на створення «дорожньої карти». Після погодження необхідних експертиз будемо готувати проєкт та пропозиції до нашого обласного керівництва зі створення такого комунального підприємства у Сєвєродонецьку. Сподіваємося, що проєкт буде підтримано та реалізовано».

Средняя: 5 (3 оценок)