У Сєвєродонецьку вшанували пам’ять жертв політичних репресій

29-05-2017

21 травня, в День вшанування пам’яті жертв політичних репресій, на території храмового комплексу сел. Лісна Дача відбувся мітинг-реквієм з нагоди цієї трагічної події в історії українського народу.

Керівництво Луганської обл­держадміністрації, представники міськради, співробітники силових структур, громадські діячі, активісти, мешканці та гості міста – близько сотні небайдужих прийшли віддати шану пам’яті репресованим тоталітарною радянською владою українцям. У руках учасники акції тримали квіти, запалені лампадки та свічки, а на державних прапорах виднілися чорні стрічки – знак скорботи та жалоби. Жаліти нашому народу є за ким. У ті криваві роки через інакомислення або за доносом недоброзичливців від рук радянських катів загинули, були заарештовані та відправлені на каторжні роботи сотні тисяч невинних українців. За загиблими репресованими під час заходу провів панахиду Уповноважений представник Сєвєродонецької єпархії Української Православної Церкви ієромонах Мелетій.

У своїх виступах учасники заходу проводили екскурси в історію тих трагічних подій, а також проводили паралель між радянськими часами та сьогоденням. Зараз Україна також переживає жахливу агресію північного сусіда, а за гратами в тоталітарній Росії перебуває 37 наших політичних в’язнів. Учасники заходу єдині у думці, що ми не повинні замовчувати ці події, навпаки – потрібно боротися за наших співвітчизників. І тут, на Луганщині, де українські військові обороняють кордон, наш обов’язок – відкривати очі тим, хто ще досі сумнівається у тому, що країна-агресор зробила українцям в минулому, та казати правду про її сьогоднішні дії.

Під час мітингу присутні вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання та поклали квіти до пам’ятного знаку.

За матеріалами газети «Сєвєродонецькі вісті»