У Сєвєродонецьку відзначили 73-ю річницю перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

10-05-2018

З нагоди 73-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні на площі Миру відбувся урочистий мітинг. Після виконання Гімну України на сцену піднялися народний депутат України Сергій Шахов, міський голова Валентин Казаков, його перший заступник Ігор Слєсарєв, секретар міськради Ельвіна Марініч, заступник міського голови Інна Фесенко, голова Сєвєродонецької міської організації ветеранів України Володимир Корженко, військовий комісар міського військкомату В’ячеслав Суханов та начальник поліції Едуард Свєтов.

Вони привітали сєвєродончан і гостей міста зі святом та подякували ветеранам Другої світової війни і бійцям, які в наш час боронять рідну землю.

«9 травня – найбільше свято на всій планеті. Це день перемоги, день наших героїв, день скорботи за мільйонами загиблих від коричневих лап фашизму, – зазначив народний депутат України Сергій Шахов. – Наші діди пройшли через пекло.. Віддали життя заради майбутніх поколінь, заради таких безсмертних принципів як рівність, братерство, свобода, дружба та патріотизм. Вони мріяли про мир, і подарували його нам та заповіли жити в мирі. Хіба могли подумати наші діди та бабусі, що сьогодні брат буде вбивати брата, батько – сина, а матері будуть ховати своїх дітей? Я даю слово, що максимально докладу зусиль для того, щоб на Донбасі знову настав мир. Щоб відновлення миру відбулося в кабінетах, і не проливалася кров. Низько вклоняюся усім тим, хто сьогодні з нами, і кого сьогодні вже немає. Вічна пам’ять загиблим! Вічна слава живим! З Днем величної перемоги!», - звернувся Сергій Шахов та оголосив хвилину мовчання за загиблими у Другій світовій війні.

Зі словами вітання до присутніх звернувся і міський голова Валентина Казаков: «73 роки відділяє нас від переможного 1945 року. І тоді, і зараз 9 травня –  найсвітліше свято, адже це свято миру і свободи. Ми знаємо, що забуття мужності не буває. Ми повинні завжди пам’ятати, якою ціною сплачена кожна хвилина, кожен день мирного життя. Шановні ветерани, ви залишаєтеся головними героями нашого мирного життя. Низький уклін вам, переможці! Низький уклін всім, хто проливав кров та самовіддано трудився в тилу, а після війни піднімав країну з руїн та попелища. Шановні ветерани, дякую вам за ваш подвиг та мирний труд. Бажаю вам здоров’я та благополуччя. Зі святом перемоги!».

Право покласти квіти до пам'ятника генерал-майору Нацгвардії Олександру Радієвському було надано першому заступнику міського голови Ігорю Слєсарєву та військовому комісару В’ячеславу Суханову. 9 травня Олександр Віталійович міг би святкувати 48-й день народження.

Потім учасники мітингу, сформувавши колону, пам'ятною ходою рушили до Меморіалу Слави, де відбулися панахида за загиблими у Другій світовій війні та урочисте покладання квітів до Братської могили.

ІНФ. «СВ»