Ви тут:

У Сєвєродонецьку лікарі на відмінно впоралися з іспитами за світовими стандартами медицини

11-08-2017
Категорія: 

…За легендою снаряд влучив прямо в бомбосховище. У підвалі лишилися заблокованими 12 потерпілих. Навпомацки й орієнтуючись на крики, лікарі знаходять травмованих, тут же надають першу допомогу, визначають ступінь уражень, стабілізують та евакуюють їх до уцілілої частини госпіталю. Крики, дим, кров, хоч і не справжні, створюють умови, максимально наближені до реальності. Тут лікарям потрібно відкинути всі сумніви й страхи, подолати стрес і врятувати умовних постраждалих.

Ось такі іспити складають учасники курсу «Підтримка життя під час травми». З 25 по 30 липня Сєвєродонецька міська багатопрофільна лікарня приймала 24 студентів – практикуючих лікарів 59-го військового мобільного госпіталю, а також прифронтових міст – Сєвєродонецька, Старобільська, Лисичанська, Сватового. Всі вони вже стикалися з подібними ситуаціями у своїй практиці, зараз же вчилися працювати за таких умов більш ефективно.

6 днів під керівництвом американських, британських та українських фахівців, що мають досвід військової служби в гарячих точках, учасники курсу опановували передові практики та алгоритми з невідкладної допомоги на догоспітальному етапі й у першу годину перебування пацієнта в лікарні.

Курс «Підтримка життя під час травми» спеціально розроблений для українських лікарів. Його метою є створення єдиного алгоритму дій при травмах. Основна ідея ж полягає у поетапності надання медичної допомоги та виявленні найбільш загрозливих життю ушкоджень.

Крім того, учасники вчаться командному підходу до травми. Інструктор курсу, британський парамедик Алекс Бонгартз коментує: «На курсі вчаться лікарі різних напрямків – лікарі невідкладних станів, анестезіологи, травматологи, хірурги. Під час цього курсу їх завдання – навчитися виходити за рамки своєї спеціальності і працювати разом з іншими спеціалістами для того, щоб якісно надавати невідкладну допомогу. І вони впоралися з цим завданням на відмінно. Відношення учасників до курсу і його ідеї є зразковим. Якби у всіх лікарів було таке ставлення до навчання – це було б фантастично».

Медичний директор громадської організації «Захист Патріотів» та інструктор курсу доктор Олесь Гаращук пояснює: «Ми даємо лікарям більш строгі алгоритми та нові підходи до роботи із травмованими пацієнтами. Курс наголошує на ролі, яку можуть відіграти своєчасно надана допомога та людський фактор, і зосереджує увагу на ефективній комунікації між медиками».

Учасники зізнаються, що таких навчань вкрай не вистачало. Курс допомагає систематизувати й упорядкувати всю інформацію, яку вивчали протягом 8 років навчання в університеті.

Організатори – ГО «Захист Патріотів» – переконані, що завдяки таким реалістичним тренуванням вдається надати кращу базу знань, підвищити продуктивність та якість медичної допомоги в ситуації високого ризику.

За результатами курсу 24 лікарі склали іспити і отримали відповідні сертифікати. За два роки реалізації програми «Підтримка життя під час травми» в Україні такі навчання вже пройшли 124 військових та 194 цивільних лікарів.

За інформацією газети "Сєвєродонецькі вісті"





Рейтинг: 
Голосов пока нет