У Сєвєродонецькій міській раді здійснюється монтаж електронної системи голосування «Віче»

11-04-2017

За словами директора Департаменту економічного розвитку міської ради Наталії Колєснік Сєвєродонецьк має значний досвід співпраці з міжнародними організаціями та проектами. Починаючи з 2015 року, місто бере участь у проекті ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». У 2016 році Сєвєродонецьк переміг у відборі на право реалізовувати ініціативи за компонентом «Розумні міста» у співпраці з проектом ЄС/ПРООН «МРГ». Для реалізації було відібрано проект з впровадження системи електронного голосування, організації он-лайн трансляцій сесій міськради, публічного документообігу «Відкрита і прозора влада».

Загальне фінансування проекту становить близько 805 тис. грн., з яких кошти ЄС – 637 тис. грн., міського бюджету - 167 тис. грн. Втілює цей проект міська громадська організація «Сєвєродонецька агенція розвитку громади». Зі свого боку міська рада (у рамках співфінансування) зробила ремонт приміщення зали засідань і придбала меблі, додає Наталія Колєснік. За тиждень очікується завершення монтажу електронної системи голосування та навчання спеціалістів, які, у свою чергу, вчитимуть депутатів користуватися «Віче».

В.о. першого заступника міського голови Сергій Зарецький зазначив, що з введенням норми Закону України «Про місцеве самоврядування» стосовно поіменного голосування сесії стали тривати по 4-6 годин. З використанням електронної системи голосування «Віче» депутати на сесії зможуть більш детальніше опрацьовувати та обговорювати питання, що виносяться на розгляд, не витрачаючи при цьому часу на досить тривалий процес поіменного голосування. Також це підвищує відповідальність кожного депутата за відданий голос, забезпечує прозорість та відкритість в існуючих політичних умовах, додав Сергій Зарецький.

Урочисте введення в експлуатацію електронної системи голосування у Сєвєродонецькій міській раді заплановане на травень 2017 року.

Відділ внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю Сєвєродонецької міської ради