Світлій пам’яті

19-06-2017

На 79-му році перестало битися серце Нестерова Миколи Григоровича – Почесного хіміка, Почесного громадянина  Сєвєродонецька
Понад 60 років його життя було нерозривно пов’язане з нашим містом. Свою трудову діяльність розпочав у 1958 році. Після закінчення ПТУ №53 працевлаштувався на хімкомбінат та пропрацював там майже 20 років, пройшовши всі сходинки професійного росту – від стажера до заступника начальника виробництва капролактаму.
У 1975 році Нестеров М.Г. переходить на роботу на Сєвєродонецьке виробниче об’єднання «Склопластик», а вже у 1978 році його призначено генеральним директором підприємства. Очоливши завод, оголошує курс на інтенсивний розвиток виробництва, пошук нових технологій, створення нових матеріалів.
Вже наприкінці 70-х років минулого століття у кабінеті Миколи Григоровича стояли зразки склопакетів, зроблені з прес-матеріалів, що виготовлялися на підприємстві. Склопластиковий корпус знаменитого мікроавтобусу «Старт» виготовлено умільцями саме цього заводу.
Під керівництвом Нестерова М.Г. «Склопластик» припиняє скидання забрудненої води, впровадивши новий, недешевий, але виправданий замкнутий цикл водообороту.
При безпосередній участі в науково-економічному опрацюванні Миколи Григоровича монтується установка УПС (утилізація пароповітряної суміші), яка дозволила щорічно вловлювати з атмосфери та повертати у виробництво від 3,5 до 4 тис. тонн спирту й інших органічних речовин.
Революційно-технічним проривом можна назвати й виробництво склопластикових труб великого діаметру, а також низку виробів з прес-матеріалів.
На рахунку Нестерова М.Г понад 40 патентів, авторських свідоцтв на винаходи.
Також він шукав шляхи одностадійного отримання склонитки.
За трудові досягнення Нестеров М.Г. нагороджений орденами Трудового Червоного Прапора  та Жовтневої революції, золотою медаллю ВДНГ. Йому присвоєно звання Почесний хімік, академік Української Технологічної Академії, Почесний громадянин нашого міста.
Сєвєродонецька міська рада та її виконавчі органи глибоко співчувають з приводу смерті цієї вельмишановної людини. У скорботі низько схиляємо голови та висловлюємо слова підтримки і співчуття його родині.