Світлій пам’яті

14-09-2018

13 вересня на 80-му році пішов з життя Почесний громадянин міста Сєвєродонецька, заслужений тренер України, Майстер спорту з тенісу, суддя Національної та Всесоюзної категорій,  відмінник освіти Чир’ян Роберт Арутович.

Уродженець Абхазії, він серцем і душею був відданий місту хіміків, в якому працював практично все життя, в якому відбувся, як громадянин, спортивний наставник молоді. Сотні, якщо не тисячі дітей, пройшли через його тенісну школу. Молодий амбітний тренер прославився тим, що виплекав не одну тенісну зірочку, був справжнім наставником юнацького тенісу. Багато хто з його вихованців стали майстрами великої ракетки, чемпіонами України, Європи, призерами престижних кубкових змагань Галея і Девіса. До речі, ім'я Роберта Арутовича занесено до європейського Атласу провідних тренерів Європи і світу з тенісу. Колосальна працездатність і незаперечний авторитет у спортивних колах здобули йому заслужену славу і повагу.

Його дітище - зал тенісу на проспекті Космонавтів - виплекане величезними зусиллями, волею і наполегливістю. У 1982 році в 78-му мікрорайоні міста (де сьогодні стоять відкриті корти) був зібраний так званий модуль, який після пожежі пару років простояв покинутим, і його збиралися демонтувати. Дізнавшись про це, Р.А. Чир’ян запропонував зробити там зал тенісу. В ідею не дуже повірили, але підтримали. І Чир’ян почав будувати не лише закритий зал, а й літні корти. У стислі терміни звів тренувальну стінку, огородив майданчик, спорудив трибуни, змонтував електроосвітлення, обладнав підсобні приміщення. Тенісний мікрокомплекс вийшов на славу і ось уже понад три десятки років справно служить місту. Сюди на тренування ходять десятки дітей, які, можливо, стануть майбутніми чемпіонами.

У 2017 році побачила світ книга спогадів Р.А.Чир’яна «Большая жизнь в большом теннисе».  У виданні – весь великий життєвий шлях, перемоги, здобутки та подяка всім від Людини з великої літери…

Перебуваючи на заслуженому відпочинку, Р.А. Чир’ян, тим не менш, до останнього працював заступником директора ДЮСШ №1 відділу освіти.

Сєвєродонецька міська рада та її виконавчі органи, вся спортивна та педагогічна спільнота сумують з приводу великої втрати та висловлюють співчуття родині Чир’яна Роберта Арутовича.