Ви тут:

Субсидію мають отримати всі потребуючі

09-11-2018
Категорія: 

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України №841 від 17.10.2018 р. «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» зазнало змін і Положення про порядок призначення житлових субсидій. Про найважливіші з них розповідає начальник відділу опрацювання заяв та прийняття рішень Управління праці та соціального захисту населення Сєвєродонецької міської ради Наталія Василівна ЮРЬЄВА.
– Наталіє Василівно, перші питання, які постають у претендента на субсидію: чи маю на неї право, за який період враховуються доходи на опалювальний період і чи треба брати довідки про ті доходи та зазначати суми у декларації (у тому числі й електронній)?
– Не мають права на субсидію домогосподарства, у яких борг за спожиті житлово-комунальні послуги більше двох місяців на суму понад 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (зараз це 340 грн.), а також ті, у яких автотранспорт молодший за п’ять років та були покупки на суму понад 50 тис. грн. (якщо це не єдине житло, придбане у кредит). Не призначається субсидія і тим, у кого відсутні доходи, немає сплати ЄСВ.
Для призначення субсидії на опалювальний період, який щойно розпочався, враховуються доходи за перший і другий квартал 2018 року. У декларації необхідно зазначити тільки їх джерело, а суму УПтаСЗН отримує від податкової служби та ПФУ.
Зважити свої шанси на субсидію можна, переглянувши розрахунок розміру платежу при призначенні субсидії на веб-порталі Міністерства соціальної політики: ]]>https://www.msp.gov.ua/content/subsidii.html]]>
Не всі підприємства зараз вчасно виплачують зарплату  працівникам і відраховують ЄСВ, а є й такі, що перебувають у стані ліквідації. Чи не втратять громадяни через це право на субсидію?
– Для призначення субсидії на загальних умовах ЄСВ має бути сплачений у розмірі не менше мінімального хоча б за три місяці у періоді, який береться для розрахунку субсидії. 
Якщо ЄСВ не сплачується з вини роботодавця, субсидія найманим працівникам підприємства, офіційно оформленим на роботу, призначається на загальних умовах. До доходу зараховується фактично нарахована зарплата за мінусом податку на доходи фізичної особи, зарплата підтверджується заявником довідкою ОК-5 з ПФУ. 
Якщо ж ЄСВ не сплачується через відсутність у людини роботи, то субсидія надається лише за умови перебування на обліку в центрі зайнятості. При цьому до сукупного доходу домогосподарства як дохід такої особи враховується допомога з безробіття у розмірі прожиткового мінімуму для працездатних за ті місяці, коли вона була нижчою за нього, у фактичному розмірі, коли була вищою за той мінімум, і як три прожиткових мінімуми за місяці, коли допомога з безробіття вже відсутня, але людина ще перебуває на обліку в центрі зайнятості. Але зараз ще уточнюється питання щодо сплати ЄСВ такими громадянами.
– Хто ще з працездатних непрацюючих може розраховувати на субсидію? 
– За наявності висновку ЛКК субсидію отримають люди, які довго і тяжко хворіють (онкохворі та інші), та громадяни, які здійснюють догляд і отримують допомогу на догляд (надають соціальні послуги). Надається вона і сім’ям, в яких є алко- чи наркозалежні (за наявності довідки від лікаря), хтось із членів сім’ї перебуває у місцях позбавлення волі. Всі такі звернення розглядає комісія, утворена при місцевих органах влади, і нею визначається, в якому розмірі беруться доходи таких громадян для розрахунку субсидії. 
– А що з заробітчанами, які працюють за кордоном?
– Субсидія призначається громадянам, які працюють за кордоном, а саме в країнах, з якими укладено договори про соціальне забезпечення (їх перелік можна переглянути на офіційному веб-порталі Мінсоцполітики за посиланням: ]]>https://www.msp.gov.ua/content/pensii-gromadyanam.html]]>), і сплачують там ЄСВ. Це потрібно підтвердити документально – довідкою, в якій зазначено, що громадянин має пенсійне забезпечення у той період, за який враховуються доходи для призначення субсидії. Довідка має бути перекладена українською мовою, а переклад завірений нотаріально. 
Якщо ж ЄСВ не сплачується за кордоном, можна укласти договір про сплату єдиного соціального внеску в Україні (на сьогодні це 819 грн. 20 коп. на місяць) і також отримати право на субсидію. Якщо ЄСВ сплачувався протягом трьох місяців за період, що враховується для розрахунку субсидії, вона призначається на загальних підставах, а якщо протягом двох місяців (це мінімальний термін сплати) – необхідно звернутися на комісію.
– Зміни торкнулися і власників великих квартир та будинків. Які саме?
– Соціальна норма житлової площі сьогодні на особу, яка лише сама проживає у квартирі, – 48,87 кв. м, а на сім’ю – по 13,65 кв. м на кожного її члена та ще 35,22 кв. м на домогосподарство в цілому. Саме на цю площу і нараховується субсидія. Понад норму, але не більше за 30% від неї, субсидія передбачена для тих, хто отримує пенсію у зв’язку із втратою годувальника; пенсію за вислугу років; соціальну допомогу за інвалідністю з дитинства та для дітей з інвалідністю, допомогу особам, які не мають права на пенсію. Не враховується норма площі для багатодітних сімей та будинків сімейного типу. 
Щодо великих осель, то відтепер субсидія нараховується не на загальну, а на опалювальну площу, яка не перевищує 120 кв. м для квартир та 200 кв. м для індивідуальних будинків. 
Субсидія буде призначена й тим домогосподарствам, які проживають в одному житловому приміщенні, що перевищує згадані норми площі (120 і 200 кв. м), та мають розділені до 1 травня 2018 року особові рахунки. При цьому до складу різних домогосподарств у межах одного житлового приміщення (будинку) не можуть входити члени однієї сім’ї.
– Які доходи не враховуються до сукупного доходу домогосподарства для призначення суб­сидії?
– При розрахунку розміру субсидії, як і раніше, не враховується одноразова допомога при народженні (усиновленні) дитини. А за оновленим положенням – аліменти, сплачені на дитину (за умови документального підтвердження факту сплати), а також отримана домогосподарством спеціальна бюджетна дотація за вирощування телят.
– На веб-порталі Міністерства соціальної політики зазначається, що громадяни сплачуватимуть лише вартість фактично спожитої послуги. Якщо газу, води чи електроенергії спожито менше за обов’язковий платіж, то й сплачено буде рівно за спожите.
– Це саме так.
– А ще йдеться про те, що потреба у повторних зверненнях до органів соціального захисту населення через зміни у порядку нарахування розміру субсидій відсутня: все буде перераховано автоматично. А що б порадили сєвєродончанам з цього приводу Ви?
– У нинішньому Положенні зазначено, що під час призначення житлової субсидії враховуються доходи членів сім’ї, зареєстроване (фактичне) місце проживання яких відмінне від адреси домогосподарства (крім доходів батьків у разі призначення субсидії студентам, які зареєстровані у гуртожитку за місцем навчання, та доходів одного з батьків дитини у разі призначення субсидії другому з батьків з дитиною у разі, коли батьки розлучені). При цьому соціальні норми житла та соціальні нормативи житлово-комунального обслуговування за адресою домогосподарства на таких осіб не розраховуються. Враховуються відтепер у сукупний дохід і грошові перекази з-за кордону. Не поданими вважаються заяви, у яких відсутня згода кожного з членів домогосподарства на обробку його персональних даних (її надання засвідчує відповідний підпис заявника на заяві та декларації). Отже, родинам, у яких все це є, однозначно доведеться подавати нові заяву та декларацію. 
– Є у Сєвєродонецьку одинокі люди, які ніколи не перебували у шлюбі і не мали дітей, але отримали листи про призупинення їм субсидії через відсутність відомостей про інших членів родини, які можуть мешкати окремо. Яким документом мають підтвердити свій цивільний стан ці люди, і де той документ брати?
– Зовсім самітні – паспортом: відсутності штампу у ньому буде достатньо. Для решти осіб – документами, що підтверджують цивільний стан, є паспорт, свідоцтво про розлучення, свідоцтво про укладання шлюбу, свідоцтво про смерть дружини чи чоловіка. При цьому громадянин бере на себе відповідальність за достовірність наданої інформації. 
Постскриптум. Якщо людина не має часу особисто подати заяву і декларацію до УПтаСЗН, вона має ще кілька варіантів вирішення цієї проблеми: 
1. Надіслати заяву і декларацію поштою – листом з повідомленням про вручення. Бланки можна скачати з цього веб-порталу: ]]>https://www.msp.gov.ua/content/subsidii.html]]>
2. Скористатися електронним сервісом ]]>https://subsidii.mlsp.gov.ua/]]>. Тут можна заповнити та роздрукувати заяву і декларацію чи подати їх відразу у електронному вигляді.
Дізнатися про розмір вже призначеної субсидії можна за посиланням: ]]>https://subsidii.ioc.gov.ua/search/]]>
У випадках порушення прав громадян на призначення субсидії можна звертатися за телефонами гарячої урядової лінії 15-45 та спеціальної гарячої лінії 0-800-502-757.

Інф. "СВ"
 





Рейтинг: 
1
Средняя: 1 (1 оценка)