Стартував процес формування  нового складу  громадської ради при міській раді

03-03-2017

1 березня під головуванням секретаря міської ради Ігоря Миколайовича Буткова пройшло засідання ініціативної групи з підготовки установчих зборів з метою формування нового складу громадської ради при Сєвєродонецькій міській раді. Ініціативну групу було створено розпорядженням в.о. міського голови.
Громадська рада при Сє­вєродонецькій міській раді є тимчасовим консультативно-дорадчим органом, утвореним для сприяння участі громадськості у вирішенні питань, що відносяться до компетенції міської ради. Склад громадської ради формується на установчих зборах терміном на 2 роки.
У засіданні взяли участь учасники новоствореної ініціативної групи: Григорій Валентинович Пригеба, заступник міського голови, Сергій Миколайович Ліннік, в.о. начальника відділу внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю, Віра Володимирівна Попсуй, голова правління САРГ, Всеволод Всеволодович Рудь, начальник відділу з юридичних та правових питань, Олексій Олексійович Свєтіков, голова правління ЛОВ ВГО КВУ.
Головою ініціативної групи з підготовки установчих зборів з метою формування нового складу громадської ради при Сєвєродонецькій міській раді за пропозицією О.О. Свєтікова обрано Ігоря Миколайовича Буткова, секретарем – С.М. Лінніка.
Ініціативною групою затверджено пропозицію про внесення змін до Положення про громадську раду при Сєвєродонецькій міській раді. Затвердити це Положення зі змінами буде запропоновано депутатам міської ради, які згідно зі Статутом громади м. Сєвєродонецька мають повноваження щодо затвердження цього документа. Зміни до Положення мають на меті приведення його у відповідність вимогам діючого законодавства, зокрема, в частині заборони членства в громадській раді для депутатів рад всіх рівнів, посадових осіб органів виконавчої влади та місцевого самоврядування. Також пропонується обмежити склад учасників громадської ради до 35 осіб.
Згідно із запропонованою ініціативною групою редакцією Положення, «Проект Положення про громадську раду при міській раді, проекти рішень щодо внесення змін до нього оприлюднюються на офіційному сайті міської ради не пізніше ніж за 20 днів до розгляду їх на сесії міської ради. Прийняте Положення та зміни до нього оприлюднюються на офіційному сайті міської ради протягом 3 робочих днів з моменту затвердження… Громадська рада є позапартійною, не може підтримувати чи засуджувати політичні партії, що діють у Сєвєродонецьку, чи їх фракції у міській раді. Рішення громадської ради ухвалюються знеособлено стосовно депутатів міської ради та працівників її органів».
В подальшому ініціативною групою було затверджено текст повідомлення з підготовки установчих зборів з метою формування нового складу громадської ради при Сєвєродонецькій міській раді, надано доручення секретарю ініціативної групи С.М. Лінніку по 20 березня включно приймати заяви інститутів громадянського суспільства секретарю ініціативної групи. Опрацювання заяв інститутів громадянського суспільства вирішено здійснити на черговому засіданні ініціативної групи 20 березня 2017 року.
Коментуючи підсумки засідання ініціативної групи, секретар міської ради Ігор Миколайович Бутков зазначив: «На жаль, громадська рада при міській раді не працювала весь минулий рік. Але це не означає, що конструктивна співпраця з громадськістю взагалі відсутня. Я дуже вдячний всім лідерам громадських організацій, які об’єдналися у своєму прагненні відстояти для сєвєродонецької громади Льодовий Палац спорту – незважаючи на особисті та політичні уподобання. Зараз можу повідомити про дуже конструктивні консультації, що проводяться з представниками громадськості щодо відновлення міського центрального парку культури та відпочинку. Саме на таких засадах хотілося б будувати спів­працю міської ради з майбутнім складом громадської ради – підходити до будь-яких питань виключно з позицій користі для міста та його мешканців. Але поки що функція ініціативної групи – забезпечення процесу підготовки установчих зборів нового складу громадської ради із дотриманням всіх передбачених Статутом громади та відповідною Постановою Кабінету Міністрів процедур. Найближчим часом буде оприлюднено офіційне повідомлення та стартує прийом заяв на участь в установчих зборах».

Ганна Руденко