Смолянинове – проблеми потрібно вирішувати

21-05-2021

21 травня за дорученням керівника Сєвєродонецької міської військово-цивільної адміністрації Олександра Стрюка Смолянинівський старостинський округ з робочим візитом відвідали перший заступник керівника Сєвєродонецької міської ВЦА Ігор Робочий та заступник керівника Тетяна Верховська.

Раніше село Смолянинове входило до Новоайдарського району. В 2020 році за новою адміністративно-територіальною реформою воно стало частиною Сєвєродонецької міської територіальної громади.

Слід зазначити, що під час зустрічі з місцевим активом, питання підіймалися складні, які накопичувалися і не вирішувалися роками. А до них додалося і стихійне лихо. Літом-осінню 2020 року Луганську область охопили масштабні лісові пожежі. Сьомого липня 2020 року через сильний вітер вогонь з лісу перекинувся на Смолянинове, Капітанове і Воронове. Найбільше постраждали село Смолянинове і дачний кооператив «Вовче озеро».

22 липня 2020 року на засіданні Кабінету Міністрів України ухвалено рішення про виділення з резервного фонду 54,7 мільйона гривень для компенсації збитків постраждалим під час лісової пожежі у Луганській області:

- сім'ям загиблих – по 200 тисяч гривень за кожного загиблого;

- сім'ям, чиї житлові будинки повністю зруйновані – по 300 тисяч гривень;

- сім'ям, які відселені зі своїх житлових будинків, оскільки вони потребують капітального ремонту – по 50 тисяч гривень;

- сім'ям, житлові будинки яких пошкоджені – по 20 тисяч гривень.

Допомогу з ліквідації наслідків та розчищення завалів надавали органи державної, обласної та місцевої влади, працівники МНС, пожежники та прикордонники з Лисичанська, а також всі небайдужі.

Волонтери привозили та надсилали речі першої необхідності – одяг, їжу, постільну білизну, будівельні матеріали тощо. Але проблеми залишаються. Як зазначають мешканці вулиці Піщана, вони не отримали кошти, як постраждалі, що отримали травми легкої тяжкості.

У зв’язку із затягуванням вирішення цієї проблеми погорільців на місці, а також низки інших, значна кількість мешканців Смолянинового виступила з критикою старости Руслана Лисакова.

«Проблему потрібно вирішувати. Ми оперативно підготуємо відповідні листи до обласної влади. Паралельно будемо вишукувати кошти через міську програму «Турбота». Наодинці ми вас не залишимо», - наголосила заступник керівника Сєвєродонецької міської ВЦА Тетяна Верховська.

Ще одне нагальне питання мешканців Смолянинового – відсутність лікаря. В селі є ФАП (амбулаторія), в якому працює лише медсестра.

Лікаря, що раніше був, перевели працювати в новостворений Щастинський район. Перший заступник керівника Сєвєродонецької міської ВЦА Ігор Робочий шляхом прямих та телефонних переговорів домовився, що лікар, який обслуговував смоляниновців, найближчим часом укладе угоду з Комунальним некомерційним підприємством «Сєвєродонецький центр первиної медико-санітарної допомоги» про працевлаштування сімейним лікарем і обслуговування мешканців Смолянинового. Крім того, Ігор Робочий підкреслив, що керівництвом Сєвєродонецької міської ВЦА вирішується питання збільшення парку комунальної спецтехніки для обслуговування всієї територіальної громади.

Вуличне освітлення, ремонт вуличних доріг, транспортне сполучення, запуск автономної шкільної котельної, вивіз сміття, упорядкування цвинтаря, оформлення субсидій, прав спадщини, нових договорів по газо- та електропостачанню – ось далеко не повний список питань та проблем Смолянинового, які відтепер буде вирішувати Сєвєродонецька міська військово-цивільна адміністрація. І для цього необхідний тісний та дієвий зв’язок МЕШКАНЦІ – СТАРОСТА – Сєвєродонецька міська ВЦА.

Заступник керівника Сєвєродонецької міської ВЦА Тетяна Верховська зазначила: «Мешканці готові до діалогу. Сєвєродонецька міська військово-цивільна адміністрація за дорученням її керівника Олександра Стрюка вже його налагоджує. А от старості потрібно більше спілкуватися з людьми, вникати в проблеми та оперативно їх вирішувати разом з військово-цивільною адміністрацією. По іншому не буде».