Сєвєродонецькому колегіуму – 20 років!

25-11-2018

23 листопада у великій залі міського Палацу культури Сєвєродонецький навчально-виховний комплекс «Спеціалізована школа-колегіум Національного університету «Києво-Могилянська академія» відсвяткував своє 20-ліття.

Починався той шлях зі славетної школи № 3, відкритої ще 1950 року, і продовжився гідно в колегіумі, два десятки років якого були насичені добрими справами і значущими подіями. Серед них коригування і погодження на вченій раді Києво-Могилянської академії профілів та програм, здійснення поглибленої підготовки за суспільно-гуманітарним, філософсько-економічним, інформаційно-математичним напрямками, вступ до Асоціацій колегіумів України (1998 р.) і «Відроджених гімназій України» (2001 р.), участь у Міжнародному проекті «Асоційовані Школи ЮНЕСКО: освіта в ім'я міжнародного співробітництва і миру» (з 2002 р.) та швейцарсько-українському проекті «Розвиток громадянських компетентностей в Україні – DOCCU» (з 2016 р.), у міжнародних програмах обміну майбутніх лідерів FLЕХ (за якою з 2006 р. навчання у США пройшли 10 колегіантів) і GLОВЕ «Глобальне вивчення і спостереження з метою поліпшення довкілля» (2012 р.) та інших.

2003 року НВК став експериментальним навчальним закладом регіонального рівня з теми «Формування громадянських якостей особистості в педагогічній системі колегіуму засобами педагогіки толерантності», а за п’ять років потому розширив тему дослідно-експериментальної роботи до формування особистості колегіанта як громадянина України та громадянина глобалізованого світу.

Нині НВК натхненно впроваджує Нову українську школу.

Учні колегіуму є активними учасниками і призерами Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін: за 20 років навчальний заклад має 197 переможців обласних олімпіад і 22 – на рівні країни. За цей же час 154 випускники колегіуму закінчили його з золотою медаллю і 53 – із срібною. Всього ж колегіум підготував 1396 випускників.

Чимало з цих хлопчиків і дівчаток саме у колегіумі долучилися до численних інтелектуальних та творчих перегонів, цікавих проектів, розкрили себе у різноманітній діяльності. Найкращі випускники мали квоти на вступ до Києво-Могилянської академії, до її Острозької та Миколаївської філій, вступали і вступають до провідних вузів країни, навчаються і за її межами.

Від народного депутата Сергія Шахова, міського голови Валентина Казакова та себе особисто колектив колегіуму привітав із святом перший заступник міського голови Ігор Слєсарєв.

«Саме якісна освіта є важливою складовою у житті кожної людини, – зазначив зокрема Ігор Едуардович. – Вона дозволяє нам рухатися вперед і досягати успіху, розвиває впевненість у собі, дає навички та знання. Ювілей – це ще одна приємна нагода відзначити високий професіоналізм, інноваційні підходи, самовіддану працю педагогічного колективу. Я впевнений, що кожен випускник згадує колегіум з великою вдячністю та теплотою у серці. Нехай і надалі життєва енергія та творче натхнення будуть гарантією великих досягнень у діяльності навчального закладу. Бажаємо вам найвищих педагогічних та учнівських досягнень, постійних перемог не тільки в навчанні, а і у житті. Нехай високий авторитет колегіуму кожного дня прославляє наше місто, наш край і всю нашу Україну».

Також Ігор Едуардович вручив грамоти виконавчого комітету Сєвєродонецької міської ради «За багаторічну сумлінну працю, успіхи у справі навчання і виховання підростаючого покоління, творчий підхід до роботи, зразкове виконання своїх обов’язків та з нагоди 20-ти річчя Сєвєродонецького навчально-виховного комплексу «Спеціалізована школа-колегіум Національного університету «Києво-Могилянська академія» 19 педагогам НВК.

Зі святковою датою колектив колегіуму привітали також директор Департаменту освіти і науки Луганської обласної державної адміністрації Юрій Стецюк, начальник відділу освіти Сєвєродонецької міської ради Лілія Талдонова, старший викладач кафедри природничо-наукових дисциплін та методики їх викладання Луганського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Сергій Жерліцин.

Почесними грамотами відділу освіти Сєвєродонецької міської ради з нагоди свята нагороджено 15 працівників колегіуму, і ще 15 отримали грамоти відділу освіти.

Щиро дякували педагогам за любов до дітей і натхнення представники батьківського комітету колегіуму Світлана Базілєвська та Олена Ткаченко. Вони й нагадали, що у НВК працює 34 вчителі вищої категорії, два Відмінники освіти України, лауреат рейтингу «Золота фортуна».

Теплі слова того вечора пролунали й на адресу ветеранів педагогічної праці та колег, які заклали традиції колегіуму, частина з них піднялася на сцену з привітаннями, вся зала аплодувала їм стоячи.

Вітально-урочисті промови чергувалися з яскравими концертними номерами, підготованими колективами міського Палацу культури, Центру дитячої та юнацької творчості та обласної дитячо-юнацької школи олімпійського резерву.

Дотепністю та щирим гумором відзначилася команда КВК 7б класу колегіуму, сповнені артистизму були і без п’яти хвилин випускники – учні 11а та 11б класів.

Зі зворушливою промовою до присутніх звернулась директор НВК Людмила Свергунова з побажаннями всім легкої долі, щастя, здоров’я, успіху, натхнення, творчості, любові і креативу.