Сєвєродонецькі майстри та артисти на свято Івана Купала взяли участь в обласному «Фестивалі української народної іграшки та гри»

09-07-2018

Три роки поспіль майстри Сєвєродонецької галереї мистецтв беруть участь в обласному «Фестивалі української народної іграшки та гри», на який збираються представники закладів культури, народні майстри та творчі колективи з усієї Луганщини.

Захід традиційно проходить у Кремінському районі на мальовничому березі р.Красна.

В цьому році учасників і гостей свята розважали виступами професійні та аматорські колективи закладів культури області. Гучними оплесками присутні вітали артистів Театру юного глядача комунального закладу «Сєвєродонецький міський Палац культури», який був задіяний в урочистому відкритті «Фестивалю української народної іграшки та гри», а також брав безпосередню участь у роботі майданчиків етно-іграшки та фотозони.

Сєвєродонецька галерея мистецтв представила свою виїзну виставку під назвою «Русалчині забави». Від нашого міста в заході взяли участь 12 майстрів-лялькарів - авторів галереї, які представили найкращі роботи в різних техніках: лялька-мотанка, текстильна іграшка, бісероплетіння, валяння вовни, у сучасній техніці Ля долл.

Сєвєродонецькі митці проводили майстер-класи, де бажаючі могли за допомогою майстрів виготовити ляльки-мотанки та текстильні іграшки, розмалювати глиняні іграшки в техніці Петриківський розпис тощо.

За активну участь в обласному «Фестивалі української народної іграшки та гри» сєвєродонецькі майстри та артисти були нагороджені подарунками та грамотами.

Міський голова Валентин Казаков, який також прийняв участь в обласному фестивалі, поздоровив сєверодончан та побажав подальших творчих звершень і перемог.

На завершення заходу для глядачів було влаштоване обрядове дійство на кшталт того, що  декілька тисяч років робили наші пращури: запалення Купальського багаття та гадання на любов через пускання по воді дівчатами вінків.

Відділ внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю Сєвєродонецької міської ради

Відділ культури Сєвєродонецької міської ради

Средняя: 5 (2 оценок)