Сєвєродонецькі депутати прийняли бюджет міста на 2017 рік

27-12-2016

24 грудня відбулося пленарне засідання 23-ї (позачергової) сесії Сєвєродонецької міської ради VII скликання.

Основне питання порядку денного – прийняття головного фінансового документа міста – бюджету на 2017 рік. З доповіддю виступила начальник фінансового управління Сєвєродонецької міської ради Марина Іванівна Багрінцева.

Вона доповіла, що  в наступному році  передбачено об’єм надходжень в міський бюджет у розмірі майже 998,9 млн. грн. Обсяг загального фонду в 2017 р. порівняно з поточним роком виріс на 13% та ,за попередніми даними, складатиме 501,5 млн. грн. Очікується отримання субвенцій для УПтаСЗН на забезпечення потреб соціально незахищених верств населення у розмірі 322,7 млн. грн. Для порівняння у минулому році цей вид надходжень до міського бюджету складав 233,6 млн. грн.

Головний фінансист міста також повідомила, що видатки спеціального фонду становитимуть 19,9 млн. грн. Основні видатки загального фонду передбачені, як і в минулому році, на  фінансування  освіти  та медицини. На ці потреби виділяють по 240 млн. грн. Третє та четверте місце посідає сфера культури (25 млн. грн.) та спорту (24,3 млн. грн.).

У бюджеті наступного року передбачено збільшення фінансування управління ЖКГ. На цю сферу виділяється 48 млн. грн. З них 15 млн. грн. передбачено для тролейбусного управління на компенсацію пільгового проїзду.

На інші сфери заплановано виділити з цього фонду 94,2 млн. грн.

Начальник фінуправління розповіла присутнім, що структура бюджету по виплатах на 93% складається із захищених статей. Так, на оплату праці працівникам бюджетних установ та нарахування на оплату праці передбачено 46,3% із загальної кількості або 452,7 млн. грн. Сплата комунальних послуг та енергоносіїв становитиме 73,6 млн. грн. Також в наступному році в бюджеті передбачено збільшення витрат на харчування в школах та лікарнях. На ці цілі в головному фінансовому документі міста закладено 25,2 млн. грн. На закупівлю медикаментів в наступному році виділяють 21,211 млн. грн.

Одним з основних напрямків формування бюджету Марина Багринцева виділила гарантоване державою підвищення мінімального рівня заробітних плат з 1 січня 2017 р. до 3200 гривень. Начальник фінансового управління повідомила, що в бюджеті є кошти на компенсацію цієї статті видатків. «Мінімальна зарплата усіх працівників бюджетних та комунальних установ не буде меншою, ніж 3200 гривень», - сказала Марина Іванівна.

Керівник фінуправління також повідомила, що не всі кошти з бюджету розвитку були витрачені в 2016 р. Вони можуть бути спрямовані на потреби міста в наступному році.

«Основна доля бюджету розвитку буде відома нам за підсумками року. Ми плануємо, що 2016 рік завершимо з хорошими залишками на казначейських рахунках. Після здачі звітності в казначействі ми зможемо говорити про те, що ці залишки підлягають перерозподілу. Оскільки, на наш погляд, ми забезпечили усі захищені статті бюджету в повному обсязі, залишки на рахунках значною мірою будуть витрачені на бюджет розвитку міста. Тому у нас є за що жити, у нас є, за що будувати», - сказала Марина Багрінцева.

Резюмуючи свій виступ, головний фінансист міста наголосила:  «Бюджет наступного року соціально орієнтований. Його прийняття дозволить нам з 1 січня забезпечити безперебійну життєдіяльність міста й одразу виплачувати зарплатню у збільшеному розмірі».

Після невеликого обговорення депутати прийняли запропонований проект рішення.

Прокоментував прийнятий бюджет й секретар міськради, в.о. міського голови Ігор Бутков: «Бюджет у нас на сьогодні виключно соціальний. Усі можливі надходження, які в нас заплановані на наступний рік, підуть на зарплати, на допомогу людям. Мінімальна заробітна плата у розмірі 3200 гривень, яка прийнята КМУ під кінець року, була великим сюрпризом для розробників бюджету. Але вони впоралися, спрямувавши туди усі ресурси, ми цей закон виконали».

Ухвалили сєвєродонецькі обранці під час сесії ще кілька рішень. Зокрема, внесли деякі зміни до міського бюджету на поточний рік, затвердили «Програму соціально-економічно-культурного розвитку м. Сєвєродонецька на 2017 рік», Програми «Забезпечення керівництва та управління у сфері бюджету і фінансів фінансового управління Сєвєродонецької міської ради на 2017 рік» тощо.

Усі питання порядку денного 23-ї (позачергової) сесії Сєвєродонецької міської ради були розглянуті. Вона була оголошена закритою.

"СВ"