Сєвєродонецьке міське управління ГУ ДСНС застерігає: обігрівайте житло безпечно!

07-10-2016

Як свідчить статистика попередніх років, з приходом холодів традиційно зростає кількість пожеж та випадків загибелі людей у вогні. Через порушення правил влаштування печей та інших опалювальних приладів (АГВ, котлів тощо), а також неправильне користування ними зазвичай виникає чимало пожеж та загорянь, особливо у осінньо-зимовий період. Як же запобігти лиху?

Передусім, слід пам’ятати, що перед початком опалювального сезону всі опалювальні прилади необхідно ретельно перевіряти, а у разі виявлення пошкоджень чи несправностей – ремонтувати. Чищення димоходів та самих опалювальних приладів від накопиченої сажі потрібно здійснювати перед початком опалювального сезону та впродовж нього, а саме:

• опалювальні печі періодичної дії на твердому та рідкому паливі – не рідше одного разу на три місяці;
  • печі та осередки вогню безперервної дії – не рідше одного разу на два місяці;
  • кухонні плити та кип’ятильники – щомісяця.

Під час експлуатації пічного опалення не дозволяється:

• залишати без нагляду печі, що топляться, або ж доручати наглядати за ними малолітнім дітям;
  • користуватися печами й осередками вогню, що мають тріщини:
  • розміщувати паливо та легкозаймисті матеріали й речовини безпосередньо перед топковим отвором;
  • зберігати незагашені вуглини та золу в металевому посуді, встановленому на дерев’яній підлозі або у спалимій підставці;
  • сушити та складати на печах одяг, дрова, легкозаймисті матеріали та предмети;
  • використовувати для розпалювання печей ЛЗР та ГР, топити вугіллям, коксом і газом печі, не пристосовані для цього;
  • використовувати дрова, довжина яких перевищує розміри паливника або топити печі з відкритими дверцятами;
  • використовувати вентиляційні та газові канали як димоходи:
  • улаштовувати на димових трубах антени телевізорів, радіоприймачів тощо;
  • допускати перепал печі;
  • улаштовувати в помешканні тимчасові печі.

Рятувальники Державної служби України з надзвичайних ситуацій закликають всіх громадян виконуючи прості правила безпеки. Цим ви збережете життя собі та своїм близьким та рідним. Пам’ятайте, правила пожежної безпеки прості та легкі, а от їх невиконання може призвести до непоправного!

В.В. Кривякін, начальник ВДН(К) Сєвєродонецького МУ ГУ ДСНС України у Луганській області підполковник служби ЦЗ